«Карикатура, що стала реальністю». У Києві відкрилася виставка гумористичних малюнків, які висвітлюють життя сьогоднішньої Росії. Фоторепортаж

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Серпня 2021, 17:09
Асіф АлієвQHA
20 Серпня 2021, 17:09

Сьогодні, 20 серпня, у Києві в приміщенні галереї «TADZIO» за адресою Десятинний провулок, 7, офіс 2, що поруч з Історичним музеєм, відкрилася виставка малюнків, які з гумором показують життя сьогоднішньої Росії. На виставці показані малюнки карикатуристів, що друкувалися в журналах «Перець» та «Крокодил».

На виставці представлені роботи Ігоря Александровича, який з 1952 по 1991 роки працював в журналі «Перець».

Творчість карикатуристів дає змогу зрозуміти, як програмувалася психологія Володимира Путіна, Сергія Лаврова, Олександра Лукашенка та інших діячів постсовкового концтабору.

Обкладинки журналів «Крокодил» і «Перець» немов отримали нове життя і з гумором показують життя сьогоднішньої РФ. Найбільш цікаві карикатури на теми: фальсифікація виборів, приватизація, переслідування інакомислячих.

Як зазначають організатори, мотивом показу стала творчість карикатуристів Радянського Союзу, яка втілює реальність сьогоднішньої «путінської ерефії» — з інтерактивними доказами з життя сучасної Росії.

У коментарі «Кримським новинам», онук Ігоря Борисовича Александровича Федір розповів, що страхи, яки були у радянської людиною перед Заходом тоді, дуже актуальні в Росії зараз.

Сучасна Росія схожа на карикатуру цих страхів, вона побудована за мотивами радянських карикатур, — зазначив він.

Карикатури культових журналів актуальні й досі.

Попри роки, страх перед Заходом знову укорінився в усвідомленні росіян.

Серед малюнків є також історія приходу до влади Путіна.

Я розбирав архів дідуся, який працював в журналі «Перець», і замислив зробити виставку, яка безперечно дуже актуальна зараз, — поділився думками онук карикатуриста.

На виставці представлені оригінали малюнків, які друкувалися в журналах «Перець» та «Крокодил».

Майже половина росіян виправдовує репресії вождя СРСР Йосипа Сталіна.

Вхід на виставку малюнків Ігоря Александровича, яка триватиме з 20 по 30 вересня, вільний.

Фото: Богдан Дацюк