Крим і Південь України — простір культур

Публікації
Рустем ХалиловQHA media
20 Листопада 2018, 15:57
Рустем ХалиловQHA media
20 Листопада 2018, 15:57

Проект «Крим і Південь України — простір культур» спрямований на формування правильного розуміння історії Півдня України як простору, де створювалися держави і розвивалися цивілізації.

Мета проекту — зруйнувати міф про "Новоросію" — штучно нав'язане поняття, яке використовується для експансії "русского мира" і дестабілізації ситуації в Україні.

Проект розповідає про три епохи історії українського степу: хазарську, золотоординську і кримськотатарську.

В рамках культурного проекту “Крим і Південь України — простір культур” були створені відеоролики, які охоплюють три епохи: Хозарський каганат, періоди Золотої орди і Кримського ханства, а також містять дві складові: історичну довідку та ігровий художній матеріал.

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Існування у вічній подорожі. Міфи і реальність Дикого Поля

Жорстокі дикуни, які не мають ані культури, ані моральних принципів — саме така асоціація виникає де в кого з нас, коли йдеться про Дике Поле. Що ж це за концепція і чому вона саме така, QHA – radio «Hayat» дізнавалося в етнополітолога Володимира Кушніренка.

Помилкове ототожнення сучасних і історичних народів.Міфи про урумів та реальність

Помилкове ототожнення сучасних народів с історичними спричинено ігноруванням складності процесів еволюції народів, історичного контексту та чинників, що на неї впливали. Про наслідки такого ототожнення QHA – radio «Hayat» спілкувалося з експертом з культурології Сходу та методологом Петром Потопахіним.

Фото: krim2.ru
Фото: imuslim.net

Іслам у Причорноморських степах. Міфи і реальність

Нерідко у книжках, фільмах, мультфільмах ми стикаємося зі стереотипним баченням мусульманства, як чогось агресивного, вороже налаштованого до інших релігій та людей. Про стереотипи пов’язані з ісламом і про те, як сприймають мусульман у світі та Україні, QHA – radio «Hayat» говорило з ісламознавцем, автором першого повного перекладу смислів Корану українською мовою Михайлом Якубовичем.