«Крим вітає «Кримську платформу» і покладає на неї надії» — Чийгоз

Новини України та світу
Алла Трапезова
23 Серпня 2021, 15:46
Алла Трапезова
23 Серпня 2021, 15:46

Кримчани уважно слідкують за «Кримською платформою» і покладають на неї надії. Про це «Кримським новинам» заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Ахтем Чийгоз.

Крим відгукнувся на «Кримську платформу» — на стелах там з'явилися написи-вітання. Нас почули, і тут, зараз, серед нас сидять наші співвітчизники з Криму, — зауважив Чийгоз.

Він підкреслив, що «Кримська платформа» створена для консолідації можливостей, привернення уваги міжнародних партнерів до проблем окупованої території Криму.

Йдуть виступи президентів, делегатів — усі вони підкреслюють невизнання анексії і частина з них відкрито говорить про гоніння на кримськотатарський народ, — заявив нардеп.

Далі, за його словами, мають бути ухвалені рішення, розроблено механізми деокупації, щоб «це не залишилося конференцією або черговими заявами».

За його словам, увесь блок міжнародного права щодо суб'єктності кримськотатарського народу, є важливим інструментом деокупації. Він висловив сподівання, що вже на наступній сесії Верховної Ради будуть подані й проголосовані два законопроєкти — щодо статусу кримськотатарського народу і зміни до Конституції щодо статусу Криму.

В Криму є корінний народ — кримські татари, у якого є єдине право вирішувати сьогодення і майбутнє Криму, і вони вирішили на користь України, там є етнічні українці — носії державності в Криму, там є російськомовна частина, яка теж вирішила на користь свободи, яка була при Україні, і вони очікують знов цієї свободи, бо свобода — це важливо, — наголосив Чийгоз.

Нагадаємо, у Києві сьогодні стартував перший міжнародний деокупаційний саміт «Кримська платформа». В ньому беруть участь представники 45 країн світу, а також представники Євросоюзу і НАТО. Головними питаннями, порушеними під час саміту, будуть консолідація міжнародної політики навколо невизнання будь-якої зміни статусу Криму, а також посилення санкцій проти країни-агресора Росії.