Роман Кузньяр
«Якщо дивитися на те, що найбільше ліквідовано, то це танки. Я б не став міфологізувати танки, але, безумовно, їх потрібно постачати в Україну», - сказав він.
Кузньяр вважає, що російсько-українська війна увійшла у фазу війни, коли ресурси є вирішальними, і це війна на виснаження.
Своєю чергою польський генерал у відставці Мечислав Бенєк так пояснив польському радіо RMF 24, чому Німеччина не передає танки Leopard 2 Україні.
«У них досить складна коаліція. Але для мене всі ці заяви досить незрозумілі. Звичайно, рішення може бути таким, що Німеччина може не виступати проти, якщо коаліція бажаючих країн захоче віддати їх Україні, але самі поки що не зроблять цього», – сказав Бенєк.
При цьому генерал зазначив, що під час останнього засідання групи країн "Рамштайн" сам президент Зеленський висловив задоволення тим, що вдалося узгодити величезний пакет допомоги.
«Це не лише допомога США, які дають 2,5 мільярда доларів у цьому пакеті, але й Польща, Швеція та Данія заявили про те, що найближчим часом надійдуть величезну кількість техніки, зокрема механізованої. Це дає можливість озброїти українські підрозділи та створити високоманеврені механізовані підрозділи», - зазначив Бенєк.
Мечислав Бенєк
За словами генерала, наразі у росіян немає сил і засобів, які б дозволили здійснити широкомасштабний наступ з території Білорусі. Бенєк додав, що повноцінного матеріально-технічного забезпечення там немає, проте Україна не ігнорує загрози з боку Білорусі.
Полковник запасу, експерт фонду Stratpoints і колишній заступник голови Служби військової контррозвідки Польщі Мацей Матисяк заявив, що в німецької армії великий безлад.
"За останні роки вони різко скоротили витрати на Бундесвер. Тож їм довелося б викрити себе та показати, що наразі вони мають обмежені апаратні можливості. Здавши «Леопардів», вони також повинні були б сильно роззброїтися, а замінити їх нема чим", - цитує Матисяка видання Wiadomosci.
За словами військового, Берлін урізає кошти на озброєння і не виробляє нових танків. Він нагадує, минулого року німецький виробник танків Rheinmetall сигналізував, що сотня Leopard, які можуть бути поставлені в Україну, потребує дуже серйозного ремонту.
Мацей Матисяк
"Наприклад, якщо Україна отримає близько 100 «Леопардів», вони повинні бути оснащені боєприпасами для цих танків. Київ не має виробничих потужностей, а це гігантські обсяги виробництва. Багато виробляє і Швейцарія, яка все-таки не погоджується в рамках нейтралітету передавати будь-яку зброю Україні", — додає Матисяк.