«Леопарди» з Німеччини або чому гальмують постачання танків Україні. Огляд польських ЗМІ

Публікації
Асіф АлієвQHA
24 Січня 2023, 18:34
Асіф АлієвQHA
24 Січня 2023, 18:34
Асіф АлієвQHA

За 11 місяців в отриманні західної зброї Україна просунулася від переносного протитанкового ракетного комплекса Javelin до американської реактивної артилерійської системи Himars.

Після останніх обстрілів Захід пообіцяв Україні систему протиповітряної оборони Patriot. Тепер на черзі – німецькі танки Leoprad 2.

Кожен новий крок з постачання важкого озброєння супроводжується складними дискусіями, але зараз у багатьох союзників уже немає сумнівів, що ЗСУ невдовзі отримають перші танки європейського виробництва. Більш за все лобіює надання Україні танків сусідня Польща. Про що говорять польські експерти з приводу танків та їхні прогнози читайте в огляді інформаційного агентства QIRIM.News

Надсилання танків Україні не означає прорив на фронті, але безумовно, їх потрібно постачати.

Про це в етері польського радіо TOK FM заявив професор Варшавського університету Роман Кузньяр.

За його словами, танк – це перша жертва війни.

Роман Кузньяр

«Якщо дивитися на те, що найбільше ліквідовано, то це танки. Я б не став міфологізувати танки, але, безумовно, їх потрібно постачати в Україну», - сказав він.

Кузньяр вважає, що російсько-українська війна увійшла у фазу війни, коли ресурси є вирішальними, і це війна на виснаження.

Своєю чергою польський генерал у відставці Мечислав Бенєк так пояснив польському радіо RMF 24, чому Німеччина не передає танки Leopard 2 Україні.

«У них досить складна коаліція. Але для мене всі ці заяви досить незрозумілі. Звичайно, рішення може бути таким, що Німеччина може не виступати проти, якщо коаліція бажаючих країн захоче віддати їх Україні, але самі поки що не зроблять цього», – сказав Бенєк.

При цьому генерал зазначив, що під час останнього засідання групи країн "Рамштайн" сам президент Зеленський висловив задоволення тим, що вдалося узгодити величезний пакет допомоги.

«Це не лише допомога США, які дають 2,5 мільярда доларів у цьому пакеті, але й Польща, Швеція та Данія заявили про те, що найближчим часом надійдуть величезну кількість техніки, зокрема механізованої. Це дає можливість озброїти українські підрозділи та створити високоманеврені механізовані підрозділи», - зазначив Бенєк.Мечислав Бенєк

За словами генерала, наразі у росіян немає сил і засобів, які б дозволили здійснити широкомасштабний наступ з території Білорусі. Бенєк додав, що повноцінного матеріально-технічного забезпечення там немає, проте Україна не ігнорує загрози з боку Білорусі.

Полковник запасу, експерт фонду Stratpoints і колишній заступник голови Служби військової контррозвідки Польщі Мацей Матисяк заявив, що в німецької армії великий безлад.

"За останні роки вони різко скоротили витрати на Бундесвер. Тож їм довелося б викрити себе та показати, що наразі вони мають обмежені апаратні можливості. Здавши «Леопардів», вони також повинні були б сильно роззброїтися, а замінити їх нема чим", - цитує Матисяка видання Wiadomosci.

За словами військового, Берлін урізає кошти на озброєння і не виробляє нових танків. Він нагадує, минулого року німецький виробник танків Rheinmetall сигналізував, що сотня Leopard, які можуть бути поставлені в Україну, потребує дуже серйозного ремонту.

Мацей Матисяк

"Наприклад, якщо Україна отримає близько 100 «Леопардів», вони повинні бути оснащені боєприпасами для цих танків. Київ не має виробничих потужностей, а це гігантські обсяги виробництва. Багато виробляє і Швейцарія, яка все-таки не погоджується в рамках нейтралітету передавати будь-яку зброю Україні", — додає Матисяк.

Експерт нагадав, що деякий час тому німецький оборонний концерн Rheinmetall, який має заводи у Швейцарії, вирішив перенести виробництво бойових боєприпасів в іншу країну, щоб на постійній основі виконувати замовлення клієнтів з країн-членів НАТО.