Одружена з іноземцем або Як українки живуть у шлюбі з турками

Публікації
Асіф АлієвQHA
31 Грудня 2022, 19:04
Асіф АлієвQHA
31 Грудня 2022, 19:04
Асіф АлієвQHA

Шлюби між людьми різних національностей існують ще з найдавніших часів. У вік Інтернету, соціальних мереж, віртуальні знайомства нерідко закінчуються створенням сім'ї між людьми з різних країн.

Винятком із правил не є Україна, де до міжнаціональних шлюбів найчастіше вступають жінки, а їхніми обранцями нерідко стають турки.

Серед найпопулярніших іноземних наречених в Україні турки, поряд із громадянами Іспанії, Ізраїлю, США та Німеччини входять до першої п'ятірки. І це не дивно до початку широкомасштабної агресії Росії 24 лютого 2022 року з Туреччини в Україну щодня вилітало 20 літаків: до Києва, Львова, Одеси, Дніпра та інших міст.

Окрім бізнесу, навчання в українських ВНЗ, сусіди з того боку моря приїжджали в Україну для того, щоб знайти майбутню супутницю життя.

Слов'янка буде чудовою дружиною

Для багатьох обивателів існує два типи турецької сім'ї: традиційна, де дружина покриває голову хусткою, веде відокремлене життя та залежить від чоловіка; і ліберальна, як у сім'ї панує рівноправність, і подружжя ділять порівну верховенство у ній.

За словами українки Вікторія Ядощук, яка живе та працює викладачем англійської мови у Туреччині, у консервативних сім'ях дівчата не можуть навіть виходити на вулицю без дозволу батьків.

«Я пам'ятаю нагоду, як після роботи я запропонувала колезі випити кави. У свої 35 років вона зателефонувала мамі та питала дозволу. Для мене це стало шоком. Як вона пояснила, оскільки вона незаміжня, їй не дозволяє батько», - розповіла вона.

У ліберальних сім'ях, звичаї трохи інакше. Там можна одружуватися з представниками інших національностей та релігій. Крім того, молодим людям можна зустрічати та жити разом до шлюбу.

«Представники демократичних сімей дуже часто одружуються з іноземцями. Мати дружину з України – це дуже престижне. Слов'янки набагато гарніші, ніж турки. До того ж турки пояснювали мені, що слов'янка буде для них прекрасною дружиною, а заразом може робити кар'єру, грубо кажучи, не просто сидіти вдома», — повідомила Вікторія Ядощук.

Українки Стамбула

З цією думкою погоджується українка Олена, яка проживає в Стамбулі. В інтерв'ю QIRIM.News вона зазначила, що є абсолютно самодостатньою та незалежною жінкою і в цьому велика заслуга її чоловіка-турка.

«Я можу сказати, що мій чоловік позитивно відрізняється від інших. Я не відчуваю жодних утисків. Після переїзду до Туреччини, я пройшла всі кола пекла: еміграція, підтвердження моєї освіти та при цьому мала підтримку чоловіка. Сьогодні я можу підтримувати своїх близьких, громадян України, які опинилися тут, я абсолютно самостійна людина і в цьому заслуга чоловіка», - розповіла вона.

Жінка додала, що головне у дружині не його національність, а людяність. Українка зазначає, що у шлюбі головне розділяти спільні погляди та поважати один одного. «Я дружина тієї людини, яка надає мені абсолютну підтримку, яка не завжди згодна з моєю думкою, але зате поважає її», - сказала вона. Галина — ще одна українка, яка мешкає у Стамбулі, вже вісім років одружується з турецьким чоловіком. Вона вважає, що турецькі чоловіки не дуже відрізняються від українських чи європейських, проте слід врахувати їхній східний менталітет.

«Щоб зрозуміти цей менталітет, треба пожити тут. На людях для чоловіків необхідно здаватися головним у сім'ї, це така стала традиція. Я прийняла ці правила, хоча в нашій сім'ї ці традиції існують в абсолютно мінімізованому вигляді», - сказала вона в інтерв'ю QIRIM.News.

Галина розповіла, що її чоловік та її родина ведуть європейський спосіб життя, сповідують ліберальні погляди на життя та не дуже релігійні.

«У моєму випадку я зустріла дуже освічену сім'ю: чоловік та його брат мають кілька вищих освіт. Моя свекруха ліберальних поглядів. Про відмінності (між українськими та турецькими сім'ями – прим. авт.) можна говорити лише у дуже релігійних турецьких сім'ях», - пояснила вона.

Галина додає, що турецькі чоловіки дуже люблять дітей, не соромляться виявляти до них ласку та дуже уважні до жінок.

«Поступляться місцем у транспорті, допоможуть з важкими сумками, особливо якщо жінка з дитиною», - розповіла він.

Бугра та Катерина

Турботу про українське подружжя виявляють і багато турків, що живуть в Україні, під час агресії Росії. Одним із них є Бугра Зулькадир. 21 січня він одружився з українкою з Чернігова Катериною Маслюк, а через місяць це місто почало піддаватися масованим атакам російських військ.

«Два тижні ми жили у підвалі будинку. Засинали та прокидалися під звуки бомбардувань», - розповів інформаційному агентстві Anadolu молодик.

Бугра, Катерина та її батько зважилися виїхати з міста на свій страх і ризик, коли довкола Чернігова та на його околицях точилися бої. Більше 20 години вони провели в дорозі, добираючись до українсько-румунського кордону. Тесть турка не виїхав із країни і попрощався зі своєю дочкою та зятем біля кордону.

Перебування в підвалі і довгий шлях у дорозі далося взнаки рів'я Бугри. У нього виявили інфекцію верхніх дихальних шляхів. Завдяки лікарям з турецької державної організації служби екстреної допомоги (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi — UMKE) у турецькому польовому шпиталі в Румунії, Бугра пройшов необхідне обстеження та лікування. Далі пара дісталася румунської столиці, де молодий чоловік попросив турецьке посольство допомогти йому і Катерині, щоб перебратися до Туреччини. Бугра та Катерина автобусом поїхали з Румунії до Стамбула, а звідти до рідного міста турка Кахраманмараш.

Чоловік готує та прибирає

Українка з Анкари, голова Спілки українців в Анкарі Юлія Мімароглу-Білецька як до війни, так і зараз займається активною громадянською діяльністю. Вона бере участь у громадських та наукових заходах, займається промоушином України, української мови та культури у Туреччині.

Таку активність Юлії немислимо уявити у шлюбі з людиною, яка не поділяє її погляди. Її чоловік, за визнанням самої українки, має дуже схожі на неї цінності. Білецька, яка родом із Криму, розповіла QIRIM.News, що означає бути одружена з турком:

«Мій чоловік належить до такої європейської родини. У нас дуже схожі цінності з ним та його родиною. У моєму випадку мій чоловік готує, прибирає, тобто у нас існує поділ хатніх обов'язків. Я навіть менше займаюся цим, коли не вистачає часу».

Знайомство Юлії з турецьким менталітетом почалося не з заміжжя. У Туреччині вона була студенткою і в цей же період вивчила турецьку.

«Я не відчувала культурного шоку, коли я переїхала до Туреччини, бо я тут навчалася. Моя адаптація пройшла швидко і непомітно. Тому мені було простіше вписатися в турецьке суспільство», - розповіла вона.

У сім'ї Юлії релігія також не відіграє особливої значущої ролі, вона не перейшла в Іслам, тому що каже українка вона «тримає будь-яку релігію на дуже великій відстані». Дистанція позитивно впливає і на стосунки між українкою та родиною чоловіка, зокрема зі свекрухою.

«Я дуже добре сприйняла їх, а вони мене коли познайомилися. У нас є повага, розуміння один до одного. Вони мене називають дочкою, а їхніми батьками. Можливо, тому, що ми бачимося мало. Вони живуть в Ізмірі, а ми в Анкарі та між нами відстань у 600 км», - розповіла Юлія.

Жінки люблять свою свободу

Власниця української шлюбної агенції Тая Яремій в інтерв'ю турецькому журналісту та відеотабору Бахтіяру Кучуку також зазначила, що якщо позбавити українську жінку свободи, то такий шлюб довго не протягне.

«Українські жінки люблять свою волю. Якщо ви їй скажете: "Ти не можеш виходити без мене нікуди, якщо тільки сходити до магазину за продуктами", то з українкою це не пройде. Якщо вам потрібна така жінка, візьми за дружину місцеву», - сказала вона.

За словами Яремій, через релігію бажання турків контролювати своїх дружин частина українських жінок не бачить шлюбних перспектив з громадянами Туреччини. Однак є українки, яким симпатичні турки, оскільки вони мають мужній образ та вміють гарно одягатися.

У світі міжнаціональні шлюби є чимось новим. Соціологи стверджують, що такі пари сприяють виявленню терпимості у суспільстві та вмінню з розумінням ставитися до представників різних національностей. Завдяки їм з наростає взаємна зацікавленість культурою, мовою та традиціями іншого народу. Проте гармонійність і міцність такої сім'ї залежить все ж таки не від національності подружжя, а від уміння прощати образи, довіряти один одному, а головне від обопільної та щирої любові.