«Перше, що я зроблю потрапивши до Криму, поцілую землю», — кримськотатарський боєць ЗСУ Ілімдар Ходжаметов

Публікації
Асіф АлієвQHA
04 Травня 2022, 14:00
Асіф АлієвQHA
04 Травня 2022, 14:00

Кримський татарин Ілімдар Ходжаметов із перших днів війни підписав контракт для проходження служби до Збройних сил України. Ходжаметов розповів QIRIM.News про те, що спонукало його вступити до лав ЗСУ, про навички, набуті в армії, про кримських татар та мрію про Крим.

Служба у ЗСУ

Я пішов служити у ЗСУ після того, як російські окупанти завдали ракетного удару по телевежі на Дорогожичах. У цей час я якраз спускався у метро в укриття. Побачивши на власні очі, як розірвало людину, я вирішив піти у військкомат. Я вирішив що повинен піти воювати. До цього я хотів піти до тероборони або продовжувати допомагати як волонтер. Я взяв свій військовий квиток і невдовзі мене оформили.

В армії я зустрів різних людей: вчителя історії, айтішника, заступника директора піцерії "Dominos", тобто не професійних військових. У цих людей я побачив прагнення вчитися стріляти з різних видів зброї.

У мирному житті я прокидався об 11 годині дня і виходив з дому о другій годині дня, але потрапивши до армії це все зникло. Тут просто спиш по 2-3 години на добу і знову в строю. Я до останнього буду в армії, поки Крим не повернеться.

ЗСУ – це гордість, це міць. Але герої не лише військові, а ще й волонтери, мирні жителі.

Про паніку

Перше, що мене навчили в армії, так це не панікувати. Паніка – це перший ворог. Навіть коли отримуєш поранення, треба не панікувати.

Про бої

У нас були бої із ДРГ. Ми потрапляли під перестрілку і я бачив якась крута в окупантів військова техніка, але вони бігли з поля бою. Тут я не можу не згадати слова одного капелана Греко-католицької церкви. Він сказав: "Не важливо хто перед вами, важливо, що Бог з вами".

«Я пишаюся кримськими татарами»

Ахтем Сеітабалаєв, Джамала, Мустафа Джемілєв, Рустем Умєров — я пишаюся кримськими татарами, які роблять свій внесок у перемогу України. Я зустрічав кримських татар в армії. Одного з них на блокпосту під час в'їзду до Житомира. Ми впізнали один одного, я ніколи не міг подумати, що він служитиме. Дізнавшись про мене, ми обнялися і в нього виступили сльози на очах. Ще один кримський татарин служить у Чернігові ми з ним часто листуємося. Багато кримських татар жертвують собою, щоб наш народ жив вільним у складі України.

Деякі друзі виїхали з Криму, і через треті країни змогли потрапити до України та служити в ЗСУ.

Один мій товариш по службі, історик з позивним Нестор сказав, що хоче вивчити кримськотатарську мову. Я подбав, щоб йому передали кримськотатарський словник. І він уже знає кілька слів нашою мовою. Ми всі разом відвойовуватимемо Крим.

Про Крим

Моєю мотивацією є повернення Криму до складу України. Коли окупантів почали вибивати з Бучі, Чернігова, Сумської області, у мене з'явилася надія і я чекаю, що так відбудеться в Харківській, Донецькій інших областях України й звичайно в Криму. Ми їх виженемо.

Багато хто в Криму чекає, що прийдуть українські війська та звільнять Крим. Коли буде звільнений Крим, я не знаю, що робитиму, напевно ридатиму від щастя, а коли потраплю до Криму, то перше, що зроблю — то поцілую землю.