Тим часом військовий експерт Павло Лакийчук не вважає, що терористичний акт РФ не матиме наслідків для деокупації лівобережної частини Дніпра.
«Це стара радянська тактика в принципі. Вона добре прорахована річ у тім, що після підриву дамби значна частина води перельється на берег на велику площу і зробить значну частину районів річка Дніпра непрохідною на тривалий термін- на декілька місяців щонайменше.
Це дозволяє противнику убезпечитись на лівому фланзі берега Дніпра, сконцентрувати сіли на інші напрямки.
Нам також мені здається прийдеться корегувати свої плани щодо контрнаступу з Херсонського напрямку. Це страшно, але ще страшніше зо радянська-російська машина не рахувалася з людьми ні зі своїм населенням і тем більше не з українським населенням»,- сказав він в коментарі QIRIM.News.
Командувач об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв своєю чергою заявив, що військове командування завчасно передбачало можливі дії російської армії щодо підриву Каховської ГЕС.
«Щодо перешкоджання нашим наступальним діям, військове командування повністю враховувало й такі ворожі підступні дії, і відповідно воно не має зашкодити нашому наступу на тих напрямках, де може бути розлив води», - сказав він.
Генерал додав, що відповідним командуванням на цьому напрямку вживаються заходи в першу чергу щодо безпеки цивільного населення спільно з керівниками державної влади на місцях.
В коментарі QIRIM.News експертка IFAW та членкиня Екодії Наталія Гозак розказала, коли ґрунт на цих територіях стане твердим.
«Це буде лише через місяць або більше, враховуючи що зараз літо», - сказала вона.
Гозак зазначила, що насамперед треба евакуювати людей з місць події.
Екологиня розповіла, що підрив Каховської ГЕС завадить розвитку сільського господарства в регіоні.
«Падіння рівня води означає що Північнокримський канал, водоканали Запорізької, Херсонської Дніпропетровської областей будуть або ненаповнені або дуже обмежено наповнені. Відповідно сільське господарство на цих територіях зазнає удару. Для людей, які живуть на березі водосховища доступ до питної води теж буде обмежений», - сказала вона.
Експертка розповіла що, уся біомаса що була в водосховищі, а тепер опинилася на суші, буде гнити та висихати
«Далі буде вітрова ерозія. Тобто вітер буде руйнувати відкритий ґрунт без рослин Скоріше за все через місяць-два будуть відчутні тилові бури, буде пил нестися з цих територій. Мешканці Херсонщині будуть відчувати високу запиленість навколо», - сказала вона.
Сьогоднішній удар по Каховської ГЕС – це панічний страх росіян перед українським контрнаступом. Дамби, це об'єкти, які захищені законами воєнного часу та Женевською конвенцією. Їх руйнація розглядатиметься як застосування зброї масової поразки та невиборчий воєнний злочин.
Останній раз Каховську ГЕС підірвали нацисти у 1943 році, коли залишали територію України через 80 років це зробили рашисти. Війна за свободу України продовжується, проте поразка Росії вже очевидна.