Після всього, що зробили зі мною, я більше нічого не боюся. Редакція Qirim News отримала лист з повідомленням Кремля Асана Ахтемова

Публікації
Асіф АлієвQHA
07 Жовтня 2021, 12:20
Асіф АлієвQHA
07 Жовтня 2021, 12:20

Кримськотатарський активіст Ролан Османов передав редакції інформаційного агентства Qirim News лист від в'язня Кремля Асана Ахтемова, який був затриманий 4 вересня і зазнав тортур співробітників ФСБ Росії.

У своєму листі кримськотатарською мовою Ахтємов висловив подяку всім, хто не сумнівається в його невинуватість

«99% того, що вони говорять - це брехня. Всі експертизи - це брехня. За мене не переживайте. Після всього, що ці скоти зробили зі мною, я більше нічого не боюся. Вони кожен день тиснуть на мене, але від цього для них не буде користі. Я знаю, що все буде добре», - написав Ахтємов в листі.

Бранець Кремля не хотів розповідати деталі умов свого утримання.

«Про багато речей, які відбуваються тут, я не хочу говорити. Тут ніби кожен день війна. Але за мене не турбуйтеся. Ці росіяни хочуть нам закрутити гайки», - йдеться в листі.

Асанов завершив свій лист словами подяки та написав, що віра в його невинуватість дають йому сили вистоять.

«Всім нашим від мене передавайте привіт. Обіймаю тебе, друже. Сила в єдності», - написав Ахтємов.

Як повідомив Qirim News Ролан Османов, лист від Ахтемова передав йому адвокат, в присутності якого воно і було написано.

За словами Османова, він уже написав Асану два листи, перше ще два тижні тому, а друге недавно. Лист, який отримала редакція, було написано 24 вересня, до того, як кримський татарин потрапив в карантин в СІЗО.

«Лист я отримав 6 жовтня. Цей лист передав мені адвокат. Це не офіційний лист, яке проходить через структуру СІЗО. Лист було написано на в присутності адвоката та ув'язнений може спокійно передавати листи через нього», - сказав в інтерв'ю Qirim News Ролан Османов.

Османов ось уже три роки дружить з Асаном Ахтемовим. За його словами, арешт його друга сильно вплинув на матір Асана, яка досі не прийшла до тями від арешту сина. Разом з арештом Асана, силовики затримали на 15 діб його молодшого брата Арсена.

«Асан - це людина на якого можна покластися його словами можна вірити та довіряти», - сказав його друг Ролан.

Раніше Qirim News повідомляли, що Ахтемову перекваліфікували звинувачення в скоєнні диверсії (стаття, 281, частина 1) на більш тяжке обвинувачення за тією ж статтею, однак по часті 2, статті 281 КК РФ («Диверсія, вчинена організованою групою осіб»). Дана частина кримінальної статті карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.

Також Ахтемова пред'явлено обвинувачення за частиною 4 статті 222, прим.1 КК РФ («Незаконне придбання, зберігання вибухових речовин групою осіб»), санкція статті передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх.  Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і його троюрідний брат Азіз Ахтемов. Пізніше братів Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.