«Примечания» розповіли, як заради Путіна сільські вчителі в Криму віддали свої ділянки під трасу Таврида. Тепер селяни не можуть отримати компенсацію

Публікації
Євген БерезовськийQHA
21 Лютого 2019, 10:27
Євген БерезовськийQHA
21 Лютого 2019, 10:27

Вчителів з села Мазанка у Сімферопольському районі переконали підписати документи про передачу своїх земельних наділів для будівництва траси «Таврида». "Кожен віддав по 20 соток — під обіцянку компенсації. Однак ні грошей, ні землі вони більше не побачили".

Про це пише севастопольський портал "Примечания" . 

У 2016 році з'ясувалося, що майже через 80 ділянок, розташованих неподалік від Мазанки, прокладуть трасу «Таврида». Про це власникам наділів — вчителям, працівникам колишнього колгоспу, депортованим — заявили на загальних зборах представники ЗАТ «ВАД», яке будує трасу. Селянам розповіли про те, що будівельники дуже поспішають: "мовляв, їх підганяє особисто президент".

— Нам сказали, що зазвичай власники ділянок отримують гроші, а потім оформлюють відмову землі на користь держави, — розповіла «Примечаниям» одна з власниць, Тетяна Маркова. — Але Путін просив здати проект у стислі терміни, тому, щоб не затягувати будівництво, ми маємо спочатку відмовитися від своїх ділянок, а гроші за них нам віддадуть потім.

"У квітні 2017 року, — йдеться у матеріалі, — селяни передали ВАДівцям заяви про передачу їм своєї землі — в обмін на отримання у подальшому якоїсь компенсації невизначеного розміру".

Жителі Мазанки, не замислюючись про наслідки, віддали хто по 10, а хто і по 20 соток.

Віддавати землю без попередньої оцінки на умовах ЗАТ «ВАД» відмовилися лише декілька людей. Їм компенсували вартість ділянок після відповідного рішення "суду".

На захист інших кримчан спробувала стати сільрада.

— Уже з перших днів були порушення закону: не була проведена оцінка, вони обманним шляхом підписали з громадянами ці заяви на згоду про використання ділянок до підписання договорів про вилучення, посилалися на те, що є Федеральна цільова програма і її необхідно виконати, — розповіла виданню "голова адміністрації" Мазанського сільського поселення Ксенія Анісімова.

На початку минулого року селяни з жахом з'ясували, що їхню землю оцінюють у 136 тис рублів за 20 соток. Це майже у шість разів нижче її ринкової вартості.

Чи виплатять їм і цю суму — поки що невідомо. Жителі Мазанки розповідають: у Геоплані (інституті, що оцінює вартість ділянок) не приховують — немає ніяких гарантій, що колишні власники землі взагалі отримають компенсацію.