Російський референдум: страх Путіна і посилення русифікації

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Червня 2020, 18:00
Асіф АлієвQHA
23 Червня 2020, 18:00
Асіф АлієвQHA

Шлях до необмеженої монархії Володимира Путіна вже відкритий. Так голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував намічений в Росії референдум щодо поправок в конституцію РФ.

За його словами, для російського президента важливо подальше збереження покірливого підпорядкування членів його різношерстої команди, багатьом з яких тривале перебування під санкціями неабияк вже нашкодило.

При цьому, як зазначає Чубаров, Путіну страшно, оскільки він розуміє, що як тільки Захід у ставленні до Кремля перейде від висловлювань «стурбованості» до вимоги дотримуватися принципів світового порядку, конструкція російської влади посиплеться вмить.

Путін поспішає... Він намагається «переконати» Захід якомога швидше сісти за стіл переговорів. І, як завжди, не знаходить інших аргументів, ніж погрози нових походів проти своїх близьких і далеких сусідів.

Путину страшно...Путин торопится...Больше скрываться в своем бункере, куда он спрятался в начале карантина, Путин уже...

Опубліковано Рефатом Чубаровим Понеділок, 22 червня 2020 р.

Відзначимо, на думку незалежних експертів, ключова мета змін до конституції — це обнулення президентських термінів Путіна.

Схвальний підсумок голосування дозволить йому обиратися ще на два терміни та залишитися при владі до 2036 року. Також будуть перерозподілені повноваження між гілками влади, що призведе до збільшення повноважень президента.

Як заявив в інтерв'ю «Укрінформ» заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, проведення російського референдуму в анексованому Криму є прямим порушенням суверенітету України та спробою нав'язати населенню окупованих територій свою волю.

За його словами, Київ буде звертатися і до міжнародних партнерів та вживатиме заходів на національному рівні задля впливу на організаторів цього голосування.

Заступник міністра нагадав, що на осіб, які фактично брали участь в проведенні виборів президента Росії в Криму, були накладені санкції.

«Референдум, який Москва планує провести на території тимчасово окупованого Криму, є незаконним, правові наслідки цього референдуму — нікчемні», — з такою заявою виступив народний депутат Рустем Умєров.

Він зазначив, що Венеціанська комісія опублікувала висновок щодо поправок до конституції РФ. Там міститься оцінка поправок по суті, вказані недоліки та ті формулювання, які варто було б змінити. Також у висновку представлена хронологія висунення та розгляду цих поправок у Росії.

Однак при цьому, коли йдеться про затвердження цих правок шляхом референдуму, немає згадки про нелегітимність його проведення на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя. Це може призвести до політичних маніпуляцій та подвійного трактування висновків експертів Ради Європи з конституційного права, — попередив депутат.

Венеціанська комісія опублікувала висновок щодо поправок до Конституції РФ, пов'язаних з виконанням у Росії рішень...

Опубліковано Rustem Umerov Понеділок, 22 червня 2020 р.

Проведення референдуму в Криму засудила Платформа кримськотатарських неурядових організацій. У заяві організації йдеться, що референдум становить загрозу неросійським народам Російської Федерації, призведе до зникнення права на справедливий судовий розгляд, а також до інших порушень прав людини.

У комюніке, підписаному 57 неурядовими організаціями, відзначається, що кримськотатарський народ буде бойкотувати так зване народне голосування в Криму як народ, який ніколи не визнавав і не визнаватиме над собою російський суверенітет.

У зв'язку із цим ми також закликаємо всі братні народи, які проживають в РФ, а також російських друзів, прихильних демократії та правам людини, до бойкоту референдуму.

Як відомо, серед поправок до конституції РФ передбачається закріплення за російським народом статусу «державотворчого» за ознакою використання російської мови.

Всетатарський громадський центр також закликав жителів Татарстану не ходити на голосування з питання схвалення змін до російської конституції.

У своїй заяві, яке опублікувала редакція Ідель.Реалії, члени Центру заявляють, що поправки можуть призвести до посилення політики русифікації.

Як же може зберегти єдність (держави) оголошенням тільки одного народу «державотворчим»? Ми вважаємо, що поправка про «державотворчий народ» є спотворенням історичної правди, що призведе до загострення міжнаціональних і міжконфесійних проблем, до розколу і ворожнечі.

Також в Центрі заявляють, що поправка про «російську мову як мову державотворчого народу» призведе до посилення русифікації, до знищення мов народів РФ.

Відзначимо, що голосування на виборах зазвичай триває один день, але зараз в Росії і на окупованих нею територіях агітують голосувати саме достроково — з 25 по 30 червня. Спочатку всенародне голосування щодо поправок до конституції РФ планували провести 22 квітня, але через пандемію перенесли.