Росія обов’язково програє або чому до Києва завітав з історичним візитом Джо Байден

Публікації
Асіф АлієвQHA
20 Лютого 2023, 18:44
Фото CNN
Асіф АлієвQHA
20 Лютого 2023, 18:44

У понеділок, 20 лютого, президент США Джо Байден розпочав свій візит до Європи з несподіваної та символічної поїздки в Київ. Його чекали у Польщі, проте Байден з’явився у столиці України — це його перший візит в Україну після вторгнення РФ.

Візит американського лідера став потужним сигналом для росії перед усім — США не втомилися від підтримки України.

Про це написав сам Байден у своєму Twitter, де зазначив, що приїхав до Києва аби зустрітися з президентом Володимиром Зеленським і підтвердити непохитну відданість демократії, суверенітету та територіальній цілісності України.

«Коли Путін розпочав своє вторгнення майже рік тому, він думав, що Україна слабка, а Захід поділений. Він думав, що зможе нас пережити. Але він помилявся», - заявив Байден.

Голова Білого Дому нагадав, що за останній рік США створили коаліцію країн від Атлантики до Тихого океану, щоб допомогти захистити Україну за допомогою безпрецедентної військової, економічної та гуманітарної підтримки, і ця підтримка триватиме.

Радник голови ОП Михайло Подоляк зазначив, що візит Байдена до Києва напередодні роковини війни має ціль прямо заявити: «Росія обов'язково програє. Путін та його оточення підуть під трибунал. Україна отримає всю необхідну зброю. Жодних компромісів. Абсолютно чіткі сигнали. Абсолютно конкретний сценарій руйнування Кремля».

Своєю чергою міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, говорячи про візит Байдена, повідомив, що росію ніхто не боїться.

"Скажу так: обидва президенти задоволені розмовою. Атмосфера - максимально довірлива і душевна. Цей візит є перемогою українського народу і президента Зеленського. Він здійснений всупереч всьому заради перемоги України і всього вільного світу. Чіткий сигнал на болота — вас ніхто не боїться!", – наголосив глава МЗС

Думка з Києва

Директор Інституту світової політики, політичний експерт Євген Магда також зазначив, що історичний приїзд президента США демонструє, що Україна продовжує залишатися в центрі уваги світової політики, і також завдає потужного удару по іміджу й пропаганді кремля.

Експерт додав, що росіяни так носилися з президентським посланням очільника кремля, "створювали навколо нього стільки всього, що ми бачимо: путін отримав потужний геополітичний ляпас".

«Для мене є дуже показовим, що Байден прилетів в Україну саме в річницю розстрілу на Інститутській. Тобто, як на мене, президент США продемонстрував: він розуміє, що російська-українська війна почалася 20 лютого 2014 року, а не 24 лютого 2022 р. І він демонструє послідовну потужну підтримку України. Звичайно ж, тепер стає цікавим, що завтра скаже путін», — сказав він в інтерв'ю виданню Телеграф.

"Думаю, зараз над переписуванням цього послання (в москві) йде робота. Україна прогнозовано отримала новий пакет військової допомоги, отримала запевнення, що будуть запровадженні нові санкції. І Україна знову відчула, що вона перебуває в центрі уваги. Це, на мою думку, дуже добре", — резюмує Євген Магда.

Політолог-американіст, аналітик громадської організації "Інтерньюз-Україна" Владислав Фарапонов розповів 24 Каналу, що візит такого рівня є важливим знаком як для країни-агресорки, так і для союзників України.

За його словами, символічно, що візит Байдена до України відбувся за кілька днів до роковин російського вторгнення. Таким чином, на думку аналітика, США продемонстрували, що підтримка України буде продовжуватися.

Фарапонов зауважив, що протягом року повномасштабної війни була налагоджена потужна двостороння співпраця між Вашингтоном і Києвом, а всі питання вирішувалися у робочому режимі.

Це означає, що все йде нормально як у військовій, так і в економічній співпраці. Важливо, що співпраця зі США йде між державними інституціями належного рівня. Діалог є інституційним, і це у Вашингтоні цінують найбільше. Дуже важливо те, що поїздка Байдена до Києва була пов'язана не з тим, що виникли якісь проблеми, які потрібно було терміново розв'язувати на високому рівні. Навпаки, візит президента США до України засвідчив, що у співпраці між Києвом та Вашингтоном все йде належним чином.

Ба більше, Сполучені Штати хочуть мотивувати інші країни ще більше долучатися до допомоги Україні.
Була необхідність надати сигнал іншим країнам про те, щоб вони посилювали свою підтримку України. США продемонстрували, як багато вони роблять,
– зазначив Фарапонов.

Аналітик "Інтерньюз-Україна" нагадав, що Вашингтон протягом останнього року надав велику кількість допомоги Україні. Зокрема, йдеться про:

  • 13 мільярдів доларів прямої бюджетної підтримки;
  • військову допомогу майже на 39 мільярдів доларів.

Фарапонов зауважив, що ця сума покриває лише те, що на сьогодні вже надали Україні. А ще багато чого Київ отримає найближчим часом.

Фарапонов наголосив, що візит Джо Байдена є стратегічним. Символічно те, що його зустріч з Володимиром Зеленським відбулася саме у Києві, а не, наприклад, у Польщі.

«Візит Байдена до Києва – це однозначно ляпас Владіміру Путіну. Адміністрація президента США полюбляє символізм високого рівня»,
– зазначив політолог.

Він нагадав, що Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України 9 травня 2022 року – у той час, коли у Москві збиралися на свій святковий парад.

Реакція російських політологів

Російські незалежний політолог Анатолій Несміян, аналізуючи приїзд президента США до української столиці вважає, що завтрашнє (заплановано на 21 лютого) послання путіна, безумовно, буде змащене приїздом Байдена до Києва.

«По суті, приїздом він заздалегідь дезавуює будь-які погрози Путіна, якщо вони пролунають. А прозвучати вони мають. Є й ще один тонкий момент: анонсований виступ Байдена у Варшаві (а може тепер уже й у Києві) з прямим зверненням до російського народу. Путін же адресує своє послання до братви, яку зберуть у Гостинці. Якийсь символьний підтекст в адресатах послань теж виникає», - зазначив він.

З ним погоджується політологиня Тетяна Станова. Вона зазначила, що визіт показує, що США остаточно зробили ставку на стратегічну поразку Росії у війні

"Джо Байден у Києві. Звичайно, для Кремля це буде розцінено як черговий доказ того, що США остаточно зробили ставку на стратегічну поразку Росії у війні, - прокоментувала новини політолог Тетяна Станова (цитата з її телеграм-каналу). - І що сама за собі війна безповоротно перетворилася на війну Росії та Заходу ", вважає вона

Колишній спічрайтер путіна та заступник керівника адміністрації президента Республіки Башкортостан Аббас Галлямов припустив, що визіт Байдена може свідчати підвищенням ставок у ситуації чіткого розуміння того, що путіну нічим відповісти.

«Припустимо, що розлютившись, Путін віддасть наказ про завдання удару по Києву. У цій ситуації армія може відмовитися цей наказ виконувати - адже там розуміють, що це буде вже не «СВО», а повноцінна війна. І зовсім не факт, що російські військові готові до неї. А відмова виконувати наказ – це вже насправді спроба перевороту», - написав він в Telegram.