Росіяни мстяться кримським татарам Херсонщини за блокаду Криму — Барієв

Публікації
Анвар Деркач
30 Червня 2022, 22:01
Анвар Деркач
30 Червня 2022, 22:01

Російська окупаційна влада мститься кримським татарам Херсонщини за участь в блокаді Криму, викрадаючи та катуючи їх.

Про це сказав голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв на прес-конференції у Києві.

Він зазначив, що на тимчасово окупованій території Херсонської та Запорізької областей представники російських силових структур незаконно вдираються до помешкань кримських татар, яких вони підозрюють в нелояльності.

«Можна сказати, що кримські татари Генічеського району Херсонщини де вони проживають компактно, стали об’єктом особливої уваги окупантів. Тому що саме кримські татари організовували і брали активну участь у блокаді Криму після його окупації ( в 2014 році)», - зазначив Барієв в розмові з QIRIM.News.

Він додав, що після 24 лютого 2022 року було семеро затриманих на окупованих територіях материкової України кримських татар нині перебувають в слідчих ізоляторах Криму і їм пред’явлено звинувачення у причетності до «терористичної організації».

«Батальйон Номана Челебіджіхана був визнаний владою країни-агресора терористичною організацією. Але ці люди, затримані, за версією їхніх спецслужб, були причетні да батальйону значно раніше цього рішення. Батальйон не був зареєстрований, це громадська організація «Аскер», яка офіційно, легально діяла в Україні. В української влади ніколи претензій до «Аскера» не було. Отже, звинувачують у причетності до легальної української організації», – зазначив Барієв.

Він додав, що ще шестеро кримських татар, фактично викрадених на Херсонщині та Запоріжжі, перебувають в СІЗО окупованого Криму без пред’явлення звинувачень.

За словами Барієва, звичайною практикою на окупованих територіях півдня України стало викрадення, утримування в невідомих місцях, тортури українських громадян, серед яких значну частку складають кримські татари.

«Фіксуємо випадки, коли просто приходять додому, відбирають майно та гроші, можуть вивезти, побити і викинути десь на дорозі або на кладовищі», - зазначив голова Кримськотатарського ресурсного центру.

На його думку, репресії окупантів мають на меті залякати здатних до протестів кримських татар.

«В такий спосіб окупанти намагаються змусити полюбити їх», – наголосив Барієв.

Він додав, що Кримськотатарський ресурсний центр фіксує випадки викрадень, катувань, пограбувань кримських татар, і подає відповідні матеріали до структури ООН, яка моніторить випадки насильницьких зникнень. За словами керівника Кримськотатарського ресурсного центру, такі звернення впливають на окупантів – вони інформують родичів затриманих про їхнє місцеперебування.

Барієв зазначив, що звільнення затриманих кримських татар, затриманих на окупованих територіях, можливе через процедуру обміну. Однак перешкодою є те, що вони є цивільними, яких на полонених військових не міняють.

Кримськотатарський ресурсний центр був заснований вимушеними переселенцями з окупованого Криму на материкову частину України для захисту прав кримських татар.

24 лютого російські війська розпочали широкомасштабне вторгнення на територію України. Протягом двох тижнів було окуповано значні території Херсонщини і Запоріжжя.

В Генічеському районі Херсонщини компактно проживають близько 15 тисяч кримських татар.