Сьогодні мусимо боротися за фундаментальне право на життя і свободу, - бранець Кремля Наріман Джелял

Кримські татари
Шевчук Микола
11 Грудня 2022, 16:55
Наріман Джелял
Шевчук Микола
11 Грудня 2022, 16:55

10 грудня у світі відзначали День прав людини. Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналіст і політолог, незаконно ув’язнений окупантами в Криму Наріман Джелял написав нового листа до цього дня. Qirim.news публікує повний текст листа, який оприлюднило Представництво президента України в Автономній республіці Крим.

“Незважаючи на поступове вдосконалення законодавства, державні реформи, професійну роботу журналістів, діяльність правозахисних організацій більшість людей стикається з порушеннями прав людини, власних прав.

Але в Україні є критична маса громадян, які бажають жити і працювати в розвиненій правовій державі, де існує можливість реалізовувати свої інтереси і захищати законні права. І не тільки бажають, а й готові діяти заради цієї мети.

Саме тому українці зробили проєвропейський вибір. Саме тому кримські татари підтримують незалежну, демократичну, європейську Україну.

Сьогодні ж ми мусимо боротися за фундаментальне право на життя і свободу.

Агресор прагне позбавити суверенну українську націю права на вільний вибір свого майбутнього. Кремль відверто виступає проти міжнародної системи прав людини, пропонуючи власні сумнівні цінності, які сам дискредитує численними протиправними переслідуваннями громадян, військовими злочинами.

Тому завдання України не тільки вижити і відновитися, але й досягти своєї мети, реалізувати власний вибір. І перемога у війні — надважливий крок на цьому шляху.

Щоб закріпити цю перемогу Україні доведеться стати справжньою демократичною європейською за цінностями країною, в якій будуть захищені всі громадяни, в тому числі й кримські татари.

Для цього знадобиться багато сил. І вони в нас є!

Днями Президент України Володимир Зеленський сказав: “Ми боремося за свободу, а це завжди примножує будь-яку силу. Ми захищаємо правду, а це об’єднує навколо України весь світ”.

Україна нагадує всьому світу, що права людини, свобода і справедливість не пусті слова, а справжні цінності, за які варто боротися і віддавати життя.

З Днем прав людини!
Слава Україні!

10.12.22”