«Ця земля дає мені силу жити тут», - ветеран кримськотатарського національного руху живе в наметі на місці свого будинку, який знесли минулого року

Публікації
Асіф АлієвQHA
23 Червня 2022, 14:21
Асіф АлієвQHA
23 Червня 2022, 14:21

Ветеран кримськотатарського національного руху — Рустем Усеїнов, чий будинок у селі Капсихор у Судакському районі Криму було знесено 24 листопада 2021 року, встановив там намет і продовжує жити просто неба.

Як розповів новинам QIRIM.News Усеїнов, він не боїться, що влада знову може відібрати у нього житло. За словами кримського татарина, влада має «реальну силу вигнати його», проте йти з рідного села він не має наміру.

У селі Капсихор, звідки родом батьки та вся родина Усеїнова, стоїть будинок його батька, якого депортували ще 1944 року. З того моменту в ньому мешкають інші люди, яких радянська влада переселила після депортації кримськотатарського народу.

«У ньому мешкають чужі люди, яким ми цей будинок не дарували, не продавали, у гості не зазивали. Проте я не став, як і весь наш народ, намагатись повернути своє майно. Ми повернулися для творення в Криму, і на голому полі почали будувати нові будинки. Цей намет, як і мій зруйнований будинок, стоїть на місці нашого стародавнього поселення, де мешкали покоління моїх предків. Понад 2 тисяч років тут проживали кримські татари, і ця земля дає мені силу жити тут», - розповів він.

Усеїнов, згадуючи знос його будинку, називає його ніяк інакше як розграбування оскільки жодного акта перепису майна був, а люди, що у цьому просто грабували все що могли.

«24 листопада я бачив, як люди, які беруть участь у погромі мого будинку, мародерували, розпихували по кишенях те, що їм подобалося», - зазначив він.

Після того, як будинок Усеїнова було знесено, ветеран кримськотатарського національного руху був змушений жити в інших місцях. Взимку він перехворів на коронавірус і як тільки здоров'я дозволило йому він повернувся туди звідки був вигнаний, але вже з наметом.

Літній кримський татарин не хоче позиватися до влади. Він переконаний, що це безглуздо, і вважає, що судові позови означають його визнання російської влади в Криму.

«Подавати якісь скарги на них за знос мого будинку, у моєму сприйнятті це визнання їх як влади, а я цього не хочу. Я для себе визначив, що їх не визнаю, і не варто скаржитися на них у їхніх судах», - розповів він.

Рустем Усеїнов продовжує отримувати судові штрафи (що стосуються нібито незаконного будівництва будинку та несвоєчасного виконання рішення суду про його знесення), суми яких вираховуються з його невеликої пенсії.

«Я на своїй землі. Минулої ночі пройшов легкий дощ, але мене не намочило. Я радію життям тут все моє, рідне», - ділиться враженням Усеїнов.

Раніше QIRIM.News повідомляло, ветеран кримськотатарського національного руху — Рустем Усеїнов, чий будинок було знесено 24 листопада, має намір вести боротьбу за право жити на своїй рідній землі в селі Капсихор у Судакському районі.

Нагадаємо, сьогодні, 24 листопада за рішенням так званого Судакського «міського суду» у селищі Капсихор (Морське), що неподалік Судака російська влада Криму приступила до знесення будинку ветерана кримськотатарського національного руху Рустема Усеїнова.

Верхом цинізму назвав знесення житла ветерана кримськотатарського національного руху громадський активіст, голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля.