Турецькі бронемашини на службі ЗСУ або Що пишуть ЗМІ Туреччини про Україну

Публікації
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2022, 18:33
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2022, 18:33
Асіф АлієвQHA

Після початку війни в Україні Туреччина посилила свою роль у регіоні

Про це, як повідомляє турецька газета Hurriyet, заявив колишній радник МЗС Греції Панайотіс Йокімідіс на сторінках видання Ta Nea.

Йокімідіс розповів, що спілкувався з одним із високопосадовців українського уряду, який розповів про причини посилення ролі Туреччини у зв'язку з російсько-українською війною.

«Туреччина дуже важлива для нас. По-перше, вона постачає нам зброю та особливо БПЛА. По-друге, здійснює посередництво в обміні військовополоненими з Росією. По-третє, є найбільшим інвестором в Україні. По-четверте, Туреччина запобігла продовольчій кризі у світі і дала можливість реалізувати експорт зерна. З цієї четвертої причини африканські народи багатьом завдячують Туреччині», - розповів український чиновник.

У своїй статті Йокімідіс зазначає, що після війни в Україні роль Туреччини в регіоні зросла і недооцінка Туреччини та "перебільшення ролі Греції призвело до неправильних оцінок (у грецькому суспільстві)".

Бронемашина турецького виробництва KİRPİ врятувала життя українських солдатів

Бронемашина турецького виробництва KİRPİ (їжак по-турецьки), яку використовують українська армія, підірвалася на полі бою, проте особовий склад машини не постраждав.

Про це пише турецьке видання, що спеціалізується на військовій тематиці, Savunma Sanayi.

У статті розповідається, що у соціальних мережах було опубліковано фото бронемашини, яка підірвалася на міні. В результаті колесо KİRPİ було зміщене та пошкоджено передню частину транспорту. З іншого боку, українські військові заявили, що бронескло у передній частині машини було вражене шість разів, але не пробите.

За даними видання, машини KİRPİ, які активно використовуються Збройними силами Туреччини, останніми тижнями надійшли на озброєння української армії. ЗСУ використовують на передовій близько 50 турецьких бронемашин, однак у майбутньому планує придбати ще 150 штук.

KİRPİ/KİRPİ-II – це захищені від мін та засідок автомобілі активно використовуються підрозділами безпеки Туреччини та багатьох країн. Згідно з інформацією, отриманою сайтом, на сьогодні турецьким підрозділам безпеки поставлено близько 2000 таких бронемашин.

"Зерновим коридором" перевезено понад 12 мільйонів тонн зерна

Понад 12 мільйонів тонн зерна перевезено 501 судном «зерновим коридором», створеним зусиллями Туреччини щодо усунення ризику «продовольчої кризи» через російсько-українську війну.

Про це повідомляє інформаційний портал Internet Haber.

Видання повідомляє, що після вибухів у Севастополі 29 жовтня вихід суден з українських портів було зупинено з ініціативи Росії. Проте турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган переконав путі відновити роботу "зернового коридору".

"Відповідно до вказівок президента Ердогана, який здійснює «лідерську дипломатію», міністр національної оборони Акар також багато працював над тим, щоб зерновий коридор залишався відкритим", - пише видання.

Акар, який перебуває в тісному контакті з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу, міністром оборони України Олексієм Резніковим та міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим, наголосив, що «зернова ініціатива вигідна для всіх сторін, і її зрив викличе проблеми для всіх сторін».