У Києві відбувся військовий парад на честь Дня Незалежності України. Фоторепортаж

Публікації
Богдан Дацюкфото/відео
24 Серпня 2021, 15:27
Богдан Дацюкфото/відео
24 Серпня 2021, 15:27
Богдан Дацюкфото/відео

Сьогодні, 24 серпня, на Майдані Незалежності у Києві відбулися офіційні урочистості до Дня Незалежності України. Офіційні заходи розпочалися о 10:00. На заході були присутні президент Володимир Зеленський, представники української влади, військові, іноземні гості, а також колишні президенти України: Леонід Кучма, Віктор Ющенко і Петро Порошенко.

Церемонія розпочалася з підняття державного прапора та виступу Зеленського. 

У своєму виступі президент оголосив, що запровадив нове свято — День Української державності.

Ми починаємо відзначати День Української державності. Її точкою відліку ми вважаємо рік заснування Києва — столиці Київської Русі — України, яку недаремно називають місцем, де все починається, — заявив Зеленський і додав, що «підписує сьогодні, 24 серпня, відповідний указ».

Голова держави анонсував, що Україна розпочинає процес повернення на рідну землю видатних українців, які жили для України, боролися за Україну та поховані не в Україні. Також він наголосив, що «Україна повертатиме своє — історичні та культурні цінності, які перебувають за кордоном».

Після промови президент присвоїв звання Героя України та вручив інші високі державні нагороди. Зокрема, за особисту мужність і героїзм, вірність військовій присязі звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно присвоєно солдату Сергію Білоусу та старшині Максиму Ридзаничу. Почесну нагороду отримали родини загиблих воїнів.

Прапор України завдовжки 30 метрів на честь ювілею Незалежності

Також нагороди отримали діючі військовослужбовці.

Почесне звання «Заслужений артист України» президент присвоїв співакові, автору пісень, композитору Дмитру Монатіку. Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня був нагороджений актор і співак Вахтанг Кікабідзе.

В урочистому заході брали участь музиканти військового оркестру

Також на Майдані Незалежності відбулося історичне театралізоване дійство під назвою «ДНК» (День Незалежності країни). На головній площі України були розташовані мізансцени та елементи декорацій, що презентували найважливіші сторінки української історії від часів Трипільської культури до сучасності. Головною героїнею дійства стала дівчинка, яка символізувала Україну. Вона пройшла повз театралізовані мізансцени: епоха Київської Русі, Козацька доба, Україна літературна, Визвольні змагання, Україна наукова, Голодомор, Друга світова війна, радянська Україна, Незалежна Україна.

Після театралізованого дійства розпочалося урочисте проходження військ 

Хрещатиком крокували піші колони парадних розрахунків.

Українці з пошаною вітали військових.

До параду залучили понад п'ять тисяч особового складу.

Окрім українських військових, у параді також взяли участь представники армій країн-партнерів — США, Литви, Естонії, Грузії, Данії, Норвегії, Канади, Молдови та інших держав. 

Продовжився парад прольотом авіаційної техніки Повітряних сил Збройних Сил України, Сухопутних військ ЗСУ, Військо-Морських сил, Національної гвардії України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, державного підприємства «Антонов» і держав-партнерів

В небі можна було побачити гордість України — найбільший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія».

Хрещатиком проїхала зведена механізована колона Збройних Сил України та інших сил безпеки й оборони України. 

Українські військові та бойові машини піхоти на параді.

На параді був представлений і турецький безпілотник Bayraktar TB-2

Загалом на параді були показані 400 одиниць озброєння і техніки.

На завершення в небі над Києвом відбувся демонстраційний проліт авіаційної техніки з димом синьо-жовтих кольорів.

Після цього пролунала пісня народного артиста України Тараса Петриненка «Україна» у виконанні головної героїні театралізованого дійства «ДНК», яка проїхала перед учасниками заходу на рухомій платформі у вигляді синьо-жовтої квітки.