У Львові відбулось урочисте відкриття Ісламського культурно-духовного центру

Публікації
Асіф АлієвQHA
24 Березня 2023, 17:42
Асіф АлієвQHA
24 Березня 2023, 17:42

Асіф АлієвНаджіє Аметова

Фото QIRIM.News

Сьогодні, 24 березня у Львові відбулось урочисте відкриття Ісламського культурно-духовного центру.

Як передає QIRIM.News, Центр є проєктом фонду «Евкаф Україна», а реалізувався він за підтримкою фонду «Astem», а також меценатів Петра Писарчука, Еннана Аширова, Талята Білялова, Онура Нами, Османа Туткуна та інших небайдужих людей.

Урочистому відкриттю передувала офіційна церемонія перерізання стрічки, після чого була проведена невеличка екскурсія по Центру.

Віряни також прочитали молитви. Сьогодні у вечері, після заходу сонця в Ісламському культурно-духовному центрі планується перший іфтар - вечірній прийом їжі під час місяця Рамадан.

На відкритті Центру були присутні представники Львівської облдержадміністрації, а саме директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради» – Євген Бойко, львівський меценат – Петро Писарчук, голова Координаційного центру Меджлісу кримськотатарського народу з гуманітарних питань Ельвін Кадиров, азербайджанська громада та інші.

Слід зауважити, що у заході брали участь чотири представники християнських спільнот. Вони щиро привітали та підтримали відкриття у Львові мусульманського центру. За словами священників, не має значення як ми звертаємося до Всевишнього, говоримо "Бог", або "Аллах", важливо, що ми звертаємося до Одного та Єдиного Господа.

Як зазначив Ельвін Кадиров, відкриття саме такого центру "є дуже потужним кроком в дружбі" українців, які сповідують християнство, та мусульман України. Він заявив, що в приміщені все зроблено в кольорах кримськотатарського прапора і наголосив, що двері Центра відкриті для всіх мешканців міста та його гостей.

«Це місце, куди можуть прийти українці та поцікавитись про кримських татар та Іслам від першого лиця», - сказав він.

Кадиров від імені Голови Меджлісу кримськотатарського народу висловив подяку кожному, хто був причетний до реалізації цього проєкту. З міркувань безпеки він не назвав імена всіх, хто доклав зусиль для цього.

Своєю чергою Петро Писарчук поділився з присутніми спогадами про свою обіцянку.

«Колись давно я пообіцяв одній дуже поважній мусульманці, що збудую таке місце у Львові для мусульман України. Багато років я виношував цю ідею, і от сьогодні моя мрія збулась. Ми — українці дуже вдячні кримським татарам у Криму за їх стійку та незламну проукраїнську позицію», - зазначив львівський меценат.

Голова мусульманського культурного центру «Альамин» Фаріг Мовсумов подякував Писарчуку за потужну підтримку та підкреслив символічність сьогоднішній події.

«Ми дуже раді, що сьогодні, в один з перших днів Рамадану, відбулось відкриття ісламського центру. Для нас це дуже важливо», - наголосив він.

Директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради» Євген Бойко зауважив, що для Львова сталася «дуже важлива подія».

«Цім самим ми хочемо сказати, що в Україні дружні всі. Люди різних національностей і конфесій. Ми дуже підтримували цю ініціативу та дуже радіємо відкриттю, ще одного мусульманського центру у Львові», — заявив чиновник.