Війна в Україні очима польського фотокореспондента

Публікації
Асіф АлієвQHA
04 Квітня 2022, 13:00
Асіф АлієвQHA
04 Квітня 2022, 13:00

Польський фотограф Максиміліян Ріґамонті 10 днів провів у охопленій війною Україні, знимкуючи жахіття в обстрілюваних містах та евакуацію мирних мешканців.

Зроблені ним кадри зі зруйнованого російськими військами Ірпеня облетіли весь світ.

Усе професійне життя Максиміліяна пов’язано з Україною. Фото з Биківні біля Києва, зроблене 2011 року, відзначене польською нагородою Grand Press Photo 2012. Пізніше він з дружиною написав книжку «Відлуння» про Волинь — сторінку з історії польсько-українських відносин.

«Путіна треба ізолювати, маргіналізувати, зробити все можливе, аби його не існувало», - каже польський фотокореспондент.

«Я дуже шаную і завдячую Україні. Тому зараз, у часи війни, якби не поїхав туди, то просто не зміг би дивитися в дзеркало. Для мене таке рішення було очевидним, тому я пішов на це», - каже фотограф.

Фотограф сам організував цю поїздку, на власні кошти. 3 березня Максиміліян Ріґамонті вирушив із групою іноземних журналістів, які їхали до Львова.

«Я неодноразово бував в Україні, знаю реалії, розумію менталітет, можу вписатися в повсякденне життя», - каже фотокореспондент.

Максиміліян Ріґамонті не вперше на війні. Він кілька разів був у Афганістані, але був шокований тим, що сталося 24 лютого.

Допомога, яку Польща зараз надає Україні на різних рівнях, каже фотокореспондент, має колосальний вплив на стосунки наших народів. Ставлення до драматичних сторінок спільної історії змінюється.

«Українці, яких я зустрічав, завжди казали: будь ласка, подякуйте полякам за те, що вони для нас роблять», - каже фотокореспондент.

«Український народ не надіється, а знає, що вистоїть до кінця, до повної перемоги», - переконаний Максиміліян Ріґамонті.

За матеріалом видання "Нова Польща".