Вода до Криму, бажання Зеленського захворіти на коронавірус та підозри Порошенку. Дайджест світових медіа про Україну

Новини
Асіф АлієвQHA
11 Червня 2020, 20:00
Асіф АлієвQHA
11 Червня 2020, 20:00
Асіф АлієвQHA

Крим — дорогий тягар Путіна


Цілком ймовірно, найбільшою проблемою, що стоїть перед російською владою анексованого Криму, є зростаюча нестача прісної води на півострові.

Як пише аналітичне видання The Atlantic Counsil, рішення України перекрити подачу води з Дніпра навесні 2014 року призвело до того, що півострів повернувся до умов 1950-х років, коли ще не був побудований Північно-Кримський канал, а населення Криму було значно меншим.

Ситуація стала настільки жахливою, що привела до спекуляцій навколо можливого нового російського вторгнення на континентальну Україну з метою забезпечити доступ до водопостачання з Дніпра.

Без військової інтервенції та відсутності значних опріснювальних споруд неясно, як Росія може розв'язувати проблему іншим шляхом. Оскільки українська громадська думка рішуче виступає проти будь-яких поступок щодо поставок води в окупований Крим, то існує невеликий потенціал для політичного вирішення цієї зростаючої екологічної кризи, - йдеться в статті «Крим може стати дорогим тягарем Путіна».

Автор публікації - німецький політолог Андреас Умланд - зазначає, що скорочення запасів води, падіння числа туристів, а також міжнародні санкції і труднощі з інтеграцією кримської економіки в російську економіку будуть посилюватися кризою, яка зараз виникла в Росії.

Умланд вважає, що на тлі скорочення урядових ресурсів все більше росіян критикують владу за дотації Криму.

Схильна до санкцій, стагнуюча російська економіка тепер зіткнулася з падінням цін на енергоносії та з однією з найсерйозніших спалахів коронавірусу у світі. Проте витрати на інтеграцію Криму продовжують рости. Ніхто серйозно не ставить під сумнів рішучість Путіна зберегти контроль над його найбільшим призом, але оскільки Крим стає все більш обтяжливим для російського бюджету, півострів все більше буде сприйматися як дорогий політичний тягар російського президента.

Зеленський і коронавірус


Президент України Володимир Зеленський заявив, що хотів заразитися на коронавірус. Про цю частину інтерв'ю виданню «Українська правда» пише британський таблоїд Express.

Видання відзначає, що кількість загиблих від COVID-19 в Україні становить понад 800 осіб, а всього хворих - більше 28 тисяч.

42-річний президент сказав, що також хотів на собі пройти цей етап, щоб людям було легше під час пандемії.

Зеленський пояснив, що озвучив цей химерний  план своїм найближчими радникам, проте ця ідея була відхилена після того, як член його команди висловив стурбованість з приводу того, як його хвороба буде сприйматися громадськістю, — йдеться в статті.

Своєю чергою сайт польського загальнонаціонального телеканалу TVP повідомляє про те, що Зеленський порушив карантинний режим в Хмельницькому, випивши каву в одному з кафе міста.

Обмеження на відвідування кафе і ресторанів в Україні були зняті 5 червня, а глава держави побував в хмельницькому кафе 3 червня. Як видно на фотографії, опублікованій на сайті Офісу президента, Зеленський разом з главою його адміністрації Андрієм Єрмаком та заступником міністра охорони здоров'я Віктором Ляшком сидять в приміщенні без масок.

Заступник голови МВС Антон Геращенко заявив, що поліція розслідуватиме можливий факт порушення обмеження, штраф за який становить від 17 до 34 тисяч гривень.

Підозра Порошенку


Колишній президент України Петро Порошенко підозрюється Державним бюро розслідувань у схилянні голови Служби зовнішньої розвідки (СЗР) до незаконного указу, а саме до призначення на посаду заступника глави СЗР скандального Сергія Семочка.

Темі підозри Порошенку приділили увагу польські ЗМІ.

Так, польське видання O2.pl наводить слова експрезидента, який назвав спробу вручення йому підозри наступом на лідера опозиції.

Те, що відбувається зараз, не має нічого спільного з верховенством закону, демократією або кримінальними розслідуваннями. Це подвійні стандарти, переслідування опозиції й переслідування лідера опозиції.

Своєю чергою польська радіостанція Tok.FM цитує адвоката Порошенка Іллю Новікова, який заявив, що його клієнт був незаконно проінформований про підозру у злочині.

Новинний телеканал TVN 24 зазначає, що українські правоохоронні органи розслідують понад десять різних справ щодо Порошенка. Хоча колишній глава держави називає справи політично мотивованими, генеральний прокурор Ірина Венедиктова заявила, що «влада діє відповідно до Кримінального кодексу».

Телеканал нагадує, що обраний у 2019 році президентом України комедійний актор і новий політичний діяч Володимир Зеленський пообіцяв провести розслідування проти вищих чиновників з попередньої адміністрації під час своєї передвиборчий кампанії.