«Втрата Криму перетне «справжню червону лінію» для Росії та загрожує ескалацією війни», — колишній міністр оборони США

Публікації
Асіф АлієвQHA
10 Лютого 2023, 18:00
Асіф АлієвQHA
10 Лютого 2023, 18:00

Втрата Криму, який містить важливу військово-морську базу в Севастополі, перетне «справжню червону лінію» для Росії та, ймовірно, загрожує ескалацією війни.

Про це заявив колишній міністр оборони США Роберт Гейтс заявив під час онлайн-форуму, організованого The Washington Post, передає видання Військово-морського інституту США - Usni News.

Гейтс заявив, що Україна може повернути контроль над Донбасом, проте критичною для України є те, як швидко Сполучені Штати та союзники по НАТО зможуть доставити в країну таке обладнання, як танки та інші броньовані машини.

«Ми повинні зараз переправити частину цього обладнання до Польщі», – сказав він.

Це включає американські танки Abrams M-1A1 і німецькі танки Leopard, бронетранспортери та протимінно-стійкі машини із захистом від засідки (MRAP), сказав Гейтс.

Разом з цим, Гейтс поставив під сумнів, чи потрібні Україні винищувачі F-16, оскільки росіянам не вдалося завоювати перевагу в повітрі навіть у районах, які вони контролюють у східній частині країни. Він додав, що союзники, ймовірно, продовжуватимуть тиснути на адміністрацію Байдена, щоб вона дала їм добро на відправлення своїх F-16 американського виробництва та розпочала навчання пілотів і екіпажів технічного обслуговування експлуатації.

«Хвилі безпілотних і ракетних ударів по українських містах та інфраструктурі не зламали волю українців продовжувати боротьбу, попри напади, спрямовані на те, щоб тероризувати цивільне населення», - сказав Гейтс.

Гейтс також обережно ставився до надання українським збройним силам зброї більшої дальності, яка могла б вражати цілі через російський кордон. Він наголосив на необхідності домовленості між Києвом і Вашингтоном щодо цілей, таких як логістичні склади та залізничні вузли, а також розташування. За його словами, це варіант, «вартий розгляду, але з дуже реальними обмеженнями».

Говорячи про росію, колишній міністр оборони вважає путіна «раціональною особою», але яка була погано поінформована та ізольована на початку війни через обмеження, пов’язані з COVID-19. Він відкинув ідею про те, що заміна путіна швидше покладе кінець війні, зазначивши, що «його радники більш яструбині, ніж він».

Він згадав Євгена Пригожина, керівника групи найманців Вагнера, як одного з найближчих до путіна, але також критика того, як Росія веде війну.

За словами Гейтса, у російської армії «відсутній бойовий досвід» російської армії, оскільки армія рф все ще покладається на радянську модель повільного прийняття рішень.

«Армія все ще бореться з «повним ігноруванням кількості втрат», щоб перемогти ворога масою. Ця тактика спрацювала під час Другої світової війни, але її життєздатність проти української армії, що пройшла восьмирічну підготовку НАТО та США щодо формування лідерських якостей серед нижніх чинів та гнучкості у бою, сумнівна», - наголосив американець.

За його словами, війна залишила Росію «значно ослабленою на довгий час».

ГҐейтс згадав від’їзд сотень тисяч росіян, багато з яких володіють технологічними навичками, коли влітку Росія оголосила про перший призов. У той же час, коли санкції набули чинності, «відбувся вихід західних компаній, [які] не повернуться найближчим часом», що вплинуло на рівень життя та очікування росіян, сказав він. Гейтс очікує, що Росії знадобиться ціле покоління, щоб відновити цю технологічну та економічну позицію.

Але «останнє, що нам потрібно, — це розпад Росії» до колапсу, подібного до Радянського Союзу на початку 1990-х років, і втрати контролю над своєю ядерною зброєю, сказав він.