Вибухи у Києві, дрони-камікадзе та як Україна боротиметься з іранськими безпілотниками. Турецькі ЗМІ про ранкові обстріли української столиці

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Жовтня 2022, 13:37
Асіф АлієвQHA
17 Жовтня 2022, 13:37

Ранкові обстріли Києва 17 жовтня стали одним із головних зовнішньополітичних новин турецьких інформаційних ЗМІ.

Один з найпопулярніших інтернет-видань Son Haber повідомило, що в місті сталося чотири окремі вибухи, здійснені за допомогою безпілотних літальних апаратів.

«Президент України Зеленський із приводу вибухів сьогодні вранці сказав: «Ворог може вразити наші міста, але він не може зламати нас. Загарбників буде притягнуто до відповідальності та засуджено майбутніми поколіннями. Перемога за нами», - цитує Son Haber главу української держави.

Турецький ODA TV повідомляє, що Росія з 10 жовтня використовує іранські безпілотники-камікадзе Shaded-136 для завдання ударів по енергетичній інфраструктурі України. Видання зазначає, що один удар прийшов на будівлю держкомпанії «Укренерго».

«Росія завдає ударів по цивільних та військових об'єктах електропостачання, водопостачання, зв'язку та транспорту України. Було зруйновано електричні мережі, розподільні центри, базові станції, водопровідні мережі, залізниці, склади зброї та інтернет-інфраструктуру», - наголошується на сайті.

Видання розповідає про характеристики іранського дрону Shaded-136, який здатний нести 40 кілограмові боєголовки.

«Всі п'ять Shaded-136, що перевозяться в кузові вантажівки, стріляють одночасно, що дозволяє хоча б одному з них вразити ціль. Тактика використання дрону полягає в тому, щоб зробити роєву атаку, стріляючи великою кількістю дронів, і таким чином, радари, системи ППО та зенітні знаряддя втомлюються і не можуть знищити всі цілі», - йдеться у новині про ранкові обстріли.

Іранський Shaded-136, аналогічний турецьким дронам-камікадзе Kargi та ізраїльським безпілотникам-камікадзе HAROP. Це відносно дешеві дрони вартістю 20 тисяч доларів.

Консервативне видання Yeni Akıt присвятило Україні статтю, де розповідається про те, що Франція пообіцяла надати Україні ракети ППО для використання проти безпілотних літальних апаратів та провести спеціальну підготовку українських солдатів.

«Після того, як президент Росії Володимир Путін 5 жовтня підписав закон про офіційну анексію Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, хоча у нього були труднощі з енергозабезпеченням, це змусило Захід ще більше збільшити свою допомогу Україні.
Франція пообіцяла надати Україні ракети ППО для використання проти безпілотних літальних апаратів (дронів) та спеціальну підготовку своїх солдатів. Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню заявив у заяві газеті Le Parisien, що близько 2000 українських військових пройдуть навчання у Франції.
Використовуючи фразу «На жаль, ми думаємо, що війна триватиме», Лекорню звернув увагу на важливість навчання солдатів. Він назвав велику військову підготовку, яку пропонує Франція, «важливим кроком», - перекладає Le Parisien турецька газета.

Видання зазначає, що зенітно-ракетні батареї Crotale, що передаються Парижем, будуть ефективні в боротьбі з безпілотними літальними апаратами і повітряними бомбардуваннями.

Президент Франції Еммануель Макрон також заявив 13 жовтня, що Франція надає розвіддані українцям, щоб вони могли захистити себе. Висловивши, що Франція відправила в Україну 18 гаубиць «Цезар» з початку українсько-російської війни та працює над відправкою ще шести, Макрон повідомив, що направить в Україну радар та зенітні ракети.

Німецьке телебачення НТВ повідомило, що командування Збройних сил Німеччини також планує навчити 5 тисяч українських військовослужбовців у рамках навчальної місії військової допомоги ЄС.

«Згідно з новинами, новим солдатам буде надано можливість пройти базову підготовку в рамках місії, а досвідченіші солдати пройдуть спеціальну підготовку. Зокрема, солдати проведуть навчання поводженню з раніше поставленими в Україну ЗРК IRIS-T SLM», - зазначає Yeni Akıt.