Виставка «Кримські старожитності» у МЗС

Публікації
Богдан Дацюкфото/відео
18 Травня 2021, 20:00
Богдан Дацюкфото/відео
18 Травня 2021, 20:00

Сьогодні, 18 травня, у МЗС відкрилась виставка живописних і графічних творів Юрія Химича, та фотопроєкт «Вкрадений Крим» кримськотатарських митців Фатіми Османової та Ельдара Халіла.

У виставці брали участь голова МЗС Дмитро Кулеба, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, перша заступниця міністра Еміне Джеппар, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній, постійний представник президента України в Автономної Республіці Крим Антон Кориневич, голова Духовного управління мусульман Автономної Республіці Крим Айдер Рустемов, волонтер і організатор виставки Генадій Друженко та інші.

Цикл творів «Кримські старожитності» класика українського образотворчого мистецтва ХХ століття Юрія Івановича Химича (1928-2003) включає сотні графічних та живописних творів, які зображують кримські старожитності, архітектурні пам’ятки Бахчисараю, Херсонеса, Судака, Феодосії та Севастополя. Твори присвячені Криму 1950-1982 років, коли кримськотатарський народ був депортований радянською владою з його історичної Батьківщини.

Я переконаний, що Крим рано чи пізно буде звільнений з окупації і руки, простягнуті на суверенітет і територіальну цілісність Української держави, будуть зламані, — зазначив Мустафа Джемілєв.

Кожен іноземний гість, який відвідуватиме міністерство закордонних справ, — а це міністри, голови парламентів, глави урядів — бачитиме цю виставку. Це живе та сильне мистецьке нагадування про ту справу, яка зараз об’єднує дуже багато країн світу: захист кримськотатарського народу та деокупація Криму, — зауважив міністр Кулеба.

Гості виставки висловили сподівання на повернення Криму. За словами голови Меджлісу Рефата Чубарова, ця виставка — велика пошана до кримськотатарського народу, а подібні заходи ще більше об’єднують українців. Голова Духовного управління мусульман Автономної Республіці Крим Айдер Рустемов заявив, що обов’язок людей молитися за душі всіх тих, хто загинув під час депортації.

Надію, що Крим знов стане українським, висловив предстоятель Православної церкви України Епіфаній, а лідер кримськотатарського народу Джемілєв зазначив, що звільнення Криму залежить від кількох чинників, перш за все рішучості українських державних органів.

Роботи Химича викликали непідробний інтерес відвідувачів.

«Любити Крим означає любити кримських татар» — це одна з головних ідей виставки.

Перша заступниця голови МЗС Еміне Джеппар знайомить з картинами Химича лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва.