Росія задіює усе нові способи просунути визнання російської анексії Криму та зняти міжнародні санкції. Зараз у «бій за Крим» активно залучають національні меншини європейських народів, що проживають на півострові.
Причому ключове значення має навіть не стільки кількісний показник нацменшини, як те, наскільки великий вплив має Росія на ту країну, до якої належать такі кримчани.
Через представників європейських народів, які проживають в Криму, Росія намагається виходити на ті європейські країни, які вони представляють, і просувати свій «кримський порядок денний». Це робиться під виглядом встановлення громадсько-гуманітарних контактів або в цілому між обома країнами, або між кримською нацменшиною і «материнською» нацією.
Зокрема, в такий гуманітарний спосіб європейців спокушають відвідувати Крим. Зрозуміло, що відбуваються такі відвідини з порушенням процедури, встановленої українським законодавством. Крім того, після таких відвідин, накачані російською пропагандою гості повертаються до себе додому і публічно виголошують зазвичай вигідні Росії месиджі про ситуацію на півострові.
Крім того, під приводом поглиблення міжнародного співробітництва і під прикриттям проектів з просування стосунків Росії з окремими європейськими країнами, Росія виводить на міжнародні майданчики представників кримських нацменшин. Таким чином розширюється хор голосів за зняття санкцій з Росії на різноманітних майданчиках, включно з найвищими, на зразок ООН. Для Росії це дуже корисно, оскільки заяви представників самої РФ щодо ситуації в і навколо України світ сприймає зі скепсисом і недовірою.
Причому, Росія вливає реальні і чималі гроші в залучення кримських нацменшин до проросійської пропаганди. Наразі найбільш активні дії проводяться із нацменшинами греків та болгар.