З Криму знову створюють сховище вірних прислуг Кремля, - політв'язень Наріман Джелял

Кримські татари
Шевчук Микола
25 Грудня 2022, 15:30
Наріман Джелял. Фото: «ЦензорНет»
Шевчук Микола
25 Грудня 2022, 15:30

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналіст і політолог, незаконно ув’язнений окупантами в Криму Наріман Джелял написав нового листа з ув'язнення. Qirim.news публікує повний текст перекладу листа, який опублікував адвокат Микола Полозов.

"Президент Росії вирішив роздавати землі в Криму російським воякам, які найбільше досягли успіху в знищенні українських громадян.

Імперська історія повторюється. З Криму знову створюють сховище вірних прислуг Кремля. Землю одержують не корінні кримські татари, караїми, кримчаки, та всі жителі Криму зі стажем, а ті, хто пролив кров (чи свою, чужу) за імперію.

Не власне просторі російські землі, а саме Крим. Таким чином знову формується певний контингент населення півострова.

Як така політика у минулому, особливо після депортації корінного народу, позначилася на сучасній історії Криму, ми бачимо сьогодні.

Очевидно, що таким чином Кремль прагне зберегти та посилити свій вплив на населення півострова.

Очевидно, що Україні необхідно протиставити цьому впливу виважену, засновану на міжнародному та внутрішньому праві політику. І окрім вирішення питання «нових» поселенців, купірувати наслідки цієї імперської політики минулого.

Одним із найважливіших кроків, як і раніше, залишається захист та реалізація в Україні прав корінних народів. У тому числі права на самовизначення. У міру деокупації українських територій це завдання дедалі більше актуалізується.

Важливо не лише повернути, а й на роки закріпити цілісність країни. І старі методи дискредитували себе.

23.12.22

Наріман Д."