З Межигір’я виставили кримських переселенців

Публікації
Анвар Деркач
21 Квітня 2022, 22:42
Анвар Деркач
21 Квітня 2022, 22:42

Громадська організація, яка порядкує в колишній заміський резиденції Віктора Януковича «Межигір’я», фактично виставила з тамтешнього гуртожитку переселенців з Криму і Донбасу.

Відповідно до рішення керівника ГО «НП Межигір’я» Дениса Тарахкотелика, кілька сімей втікачів з Криму та Донбасу втратили житло. Виселили тих, хто не бере участі у нинішній війні проти російської навали. Це люди, які виїхали до безпечних країнах і не мають можливості захищати свої права на житло. Всі вісім років після приїзду до Києва вони не мали власного житла і мешкали в будинку для персоналу резиденції «Межигір’я» у Вишгородському районі Київщини. Тут притулок їм надали активісти-майданівці, які захопили і дотепер контролюють резиденцію Януковича. Кримчанин Арсен Аджіосманов вивіз речі, щоб їх не відправили на склад. Саме так пообіцяли вчинити з тими переселенцями, які до 21 квітня не вивезуть своє майно з гуртожитку. В незареєстрованому, але облаштованому для нормального життя гуртожитку, він з мамою, відомою кримською право захисницею Айріє Аджіосмановою, прожив весь час після вимушеного виїзду з Криму в час «русской весны».

Переселенка з Донецька Ольга Белхароєва мала кілька помешкань в своєму рідному місті. Але втратила все після появи на Донбасі озброєних росіян. До Києва 2014 року приїхала з двома дітьми, старенькою мамою та валізою літніх речей.

Це була вже друга моя втеча. В березні того ж року мені довелося терміново виїжджати з Криму. Там я кілька місяців жила з дворічною дитиною, яка потребувала оздоровлення. Я бачила російські БТРи, які рухалися із Севастополя в напрямку Бахчисараю. А згодом втратила все, що мала в Донецьку, – сказала Белхароєва.

За її словами, перший час в Києві протрималася завдяки підтримці волонтерів. Житло надали в резиденції президента-втікача «Межигір’я». Його на той момент (і дотепер) контролювали активісти-майданівці на чолі з виходцем з Буковини Денисом Тарахкотеликом.

Окремо слід сказати про ситуацію довкола колишньої резиденції екс-президента Віктора Януковича. Після його втечі до Криму, а потім до Росії, майданівці взяли Межигіря під контроль. Було створено громадську організацію з такою ж назвою. Вона і стала фактичним розпорядником майнового комплексу резиденції. Агентство з розшуку та менеджменту активів (АМРА) 2019 року спробувало провести конкурс для визначення управляючого Межигір’ям. Одним з претендентів стала компанія, якою керував помічник проросійського депутата Ради Євгенія Мураєва. А зареєстрована вона була на студента з Київської області. Коли це стало відомо громадськості, суспільство і уряд зрозуміли: управляти майном і самим Національним парком «Межигір’я» і надалі буде одноіменна громадська організація.

Відтоді минуло вісім років, протягом яких Ольга мешкала в одній кімнаті з своєю родиною. Житло було безоплатним, мешканці, які знайшли притулок в резиденції, сплачували лише за комунальні послуги. Так тривало, аж поки не почалося широкомасштабне вторгнення росіян в Україну. Ольга з родиною виїхала за межі країни.

У нас не було заборгованості за послуги. І всі проблеми ми з Денисом Васильовичем вирішували мирно, все було гаразд. Про виселення я дізналася з чату, повідомила людина, яка там працює. Вона людина підневільна: робить, що скажуть, – додала Ольга в коментарі QIRIM.News.

Нині вона за межами України, виїхала з рідними після початку широкомасштабного вторгнення. Тепер у неї в Україні немає свого кутка.

В такій же ситуації опинилися інші переселенці, які скористалися гостинністю ГО «НП Межигір»я». Для них найприкріше те, що про виселення дізналися з чату, а не від Тарахкотелика. Адже жодних значних конфліктів із ним не було, розповіла Ольга Белахроєва. За її словами, втікачі з Криму і Донецька завжди підтримували ініціативи керівника, залюбки працювали над очищенням і оздобленням території резиденції.

Було би правильно з його боку зв’язатися і по-людськи пояснити це рішення, пояснити причини, – сказала переселенка, яка нині перебуває за межами України.

Сам Тарахкотелик своє рішення коментувати відмовився. На питання QIRIM.News про причини виселення вихідців із Криму та Донбасу, керівник ГО «НП Межигір’я» сказав, що не має часу на коментарі. Арсен Аджіосманов каже, що в розмові з ним Тарахкотелик послався на «військові потреби». Спочатку Тарахкотелик вирішив виставити з колишньої президентської резиденції всіх переселенців. Але врешті вирішив не чіпати родини тих, хто воює нині з Росією. Серед них та їхніх родичів теж чимало обурених рішенням керівника про виселення. Однак коментувати дії начальника вони не бажають.   

Арсен Аджіосманов за відсутності своєї матері сам вивіз речі з кімнати в гуртожитку національного парку. Тепер, як він стверджує, в Україні в нього немає свого кутка. Рідний Крим захоплений росіянами і ні йому, ні його матері туди не можна. Ольга Белхароєва нині далеко від України. Вона запевнила, що найближчим часом не планує приїжджати в Україну, а тому можливість судитися з ГО « НП Межигір’я»  вважає безперспективною.

Аджіосманов не полишає надії повернутися в оселю, яка за 8 років перебування стала йому рідною. Про втрату житла він повідомив лідерів кримськотатарської спільноти на материковій частині України.