Захід має зупинити плани путіна щодо продовольчого шантажу

Публікації
Асіф АлієвQHA
18 Вересня 2023, 19:02
Асіф АлієвQHA
18 Вересня 2023, 19:02

На початку вересня у Сочі відбулася зустріч президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та російського диктатора володимира путіна, якому в березні цього року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт.

Анкара, як заявляли експерти, намагалася переконати кремлівського карлика повернутися до зернової угоди, з якої рф вийшла 17 липня.

За словами турецького президента, "альтернативний варіант, який був поставлений на порядок денний, не задовольнив очікування щодо безпеки та інших аспектів".

Фото: Anadolu

Незабаром після цієї дати Повітряно-космічні сили росії почали завдавати ударів по портовій інфраструктурі в Одеській та Миколаївській областях України, а також по зерносховищах у Рені та Ізмаїлі. Після пошкоджень чорноморських портів Україна стала експортувати зерно по Дунаю.

Відповідно рф вирішила знищити безпосередньо самі зерносховища.

Всі дії Кремля свідчать про одне: путін прагне спровокувати глобальний голод з метою політичного тиску на Захід.

За словами офіційного представника ООН Стефана Дюжарріка, минулого року українське зерно врятуваловід недоїдання 100 млн людей у всьому світі. Україна зарекомендувала себе як надійний експортер продовольства, який сумлінно виконує свої зобов'язання.

Бойкот зернової угоди росією здатний розорити українських фермерів та спровокувати глобальну продовольчу кризу. Якщо експорт українського зерна не відновиться, вже наприкінці цього року у низці країн Африки та Близького Сходу розпочнеться стихійний голод.

Відповідно сотні тисяч біженців, які кинуться до Європи, стануть джерелом хаосу, насильства та епідемій у країнах ЄС. Це нова гібридна загроза, винайдена в Кремлі, метою якої є цивілізаційний Захід.

Крім цього, світовий ринок обов'язково відреагує різким підвищенням цін внаслідок дефіциту зерна. Це стане ще одним важелем тиску путіна на Захід, щоб виторгувати потрібні політичні дивіденди.

Кремль зазнає поразки в Україні: загарбницька війна, розпочата путіним, не принесла росії нічого, крім величезних втрат та ганьби. Відповідно, путін вирішив застосувати продовольчий терор із метою тиску на Захід.

Світ має запобігти запланованому росією злочину: глобальний голод стане черговим потрясінням для людства після пандемії та війни в Україні.

Експорт зерна з України має бути відновлений у найкоротші терміни, а росія має отримати нові санкції у відповідь на продовольчий шантаж, який ставить під загрозу життя мільйонів людей у бідних країнах.