Закон про корінні народи в Україні — ТОП-10 яскравих цитат

Публікації
Тетяна ІваневичQHA
02 Липня 2021, 19:09
Тетяна ІваневичQHA
02 Липня 2021, 19:09

Верховна Рада конституційною більшістю ухвалила закон про корінні народи в Україні. Ними визнано кримських татар, караїмів і кримчаків. Цей закон — ще один крок для утвердення прав корінного народу і до деокупації Криму. Росія та її керівництво шаленіють. 

ТОП-10 висловлювань відомих людей про важливість цього закону для всієї України і Криму зокрема, для українців і кримських татар зібрали «Кримські новини».  

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв 

«Цей закон — про єдність українського та кримськотатарського народу. І український парламент сьогодні наочно продемонстрував всьому світові цю єдність. Ми відправили  важливий та символічний сигнал у Крим — всім тим, хто щодня чинить ненасильницький опір незаконним діям окупанта». 

🇺🇦 Сьогодні дуже важливий день для нашого народу. Вперше в історії незалежної України кримські татари отримали...

Posted by Mustafa Jemilev on Thursday, July 1, 2021

Голова Меджлісу кримськотатарського народу  Рефат Чубаров

«Прийнятий закон вщент розбиває кремлівські міфи про «російські скрепи» на кримській землі, наближаючи тим самим звільнення Криму від російських загарбників. Звідси й істерика, ненависть і жовч, якими сповнені Путін і депутати Державної думи РФ. Немає жодних сумнівів у тому, що невдовзі Крим буде звільнений від російських окупантів».

Багато знаних в Україні людей протягом довгих років просвіщають українське суспільство і, особливо, українських...

Posted by Рефат Чубаров on Thursday, July 1, 2021

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова 

«Закон чітко визначає, що корінними народами в Україні визнаються ті народи, які не мають державних утворень поза її межами. Ознака відсутності власної держави за межами України відрізняє їх від національних меншин. А отже, корінними народами в Україні є кримські татари, караїми та кримчаки».

Перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джеппар

«Рішення, на яке мій народ чекав десятки років, маючи відповідне самоусвідомлення та висловивши його через делегатів Курултаю. Рішення, що є фундаментом деокупації півострова та сигналом свободи до тих, хто іі цінує та виборює»

#кримська_платформа_в_діі Рішення, на яке мій народ чекав десятки років, маючи відповідне самоусвідомлення та...

Posted by Emine Dzheppar on Thursday, July 1, 2021

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Ахтем Чийгоз

«Ми продемонстрували, хто є ворогом України і є сьогодні державою масового знищення — це Росія. Прийнятий нами сьогодні закон про корінні народи дуже сприятиме надії, вірі в тимчасово окупованому Криму. І не тільки кримськотатарського народу, а усіх українців. Це буде фактором об'єднання там, так само як і Крим є фактором об'єднання в усій Україні».

https://www.facebook.com/ahtem.chiygoz/posts/951556762300582

Делегат Курултаю, народний депутат Рустем Умєров

«Уперше ми зможемо говорити не просто про порушення окупаційною владою Криму прав людини, а про дискримінацію корінних народів України. Законопроєкт про корінні народи — дійсно історичний документ для України. Важливо, щоб люди в Криму відчували нашу підтримку».

🇺🇦 Історичний день! Закон про корінні народи — ✅ Уперше корінні народи України — кримські татари, кримчаки та караїми...

Posted by Рустем Умєров / Rustem Umerov on Thursday, July 1, 2021

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв

«Що дає Закон про корінні народи для України: 

- крок до членства в НАТО;
- початок руйнування ідеології «русского мира»;
- крок до деокупації Криму — Україна запевнить корінні народи, що їхні колективні права, у тому числі право на самовизначення буте реалізовано виключно Україною;
- покращення іміджу України;
- виконання Конституції України».

Що дає Закон про корінні народи для України:- крок до членства в НАТО;Річна національна програма під егідою Комісії...

Posted by Eskender Bariiev on Wednesday, June 30, 2021

Глава «Кримського інституту стратегічних досліджень» Арсен Жумаділов

«Це маленький крок для кримських татар і гігантський стрибок для Української Держави. Дійсно великим стрибком для нас стануть інші події. Перша — національно-територіальна автономія в Криму, що має бути проголосована вже, а втілена після деокупації. Друга — впроваджена амбітна і водночас реальна програма розвитку людського капіталу кримських татар у поточних умовах».

Це маленький крок для кримських татар і гігантський стрибок для Української держави. Саме про таку державну політику...

Posted by Arsen Zhumadilov on Thursday, July 1, 2021

Громадcький діяч, радник міністра з питань інформаційної політики Криму у Міністерстві інформаційної політики України Сергій Костинський

«Ми наблизилися до національно-територіальної автономії Криму та звільнення півострова від російської окупації ще на один крок».

Щиро вітаю всіх моїх земляків - весь кримськотатарський народ - з довгоочікуваним (30 років!!!) ухваленням закону про...

Posted by Сергій Костинський on Thursday, July 1, 2021
Фото: Эліф Беяз

Російський адвокат Микола Полозов, який захищає кримських татар і українців у російських судах

«Істерика в Кремлі обумовлена тим, що закон надав права і можливості кримським татарам, більшість з яких проживає на окупованій території в Криму. Даний закон є прологом до подальшого створення національно-територіальної автономії у складі України. А ця обставина в сукупності з міжнародно-правовим принципом права нації на самовизначення є найпотужнішим інструментом щодо деокупації захопленої території».

«Не твоя, вот ты и бесишься».

https://www.facebook.com/nikolay.polozov/posts/4209383189127045