«Перше завдання – перекрити сухопутний коридор, а потім вже вирішувати питання Кримського моста»,— ексзаступник начальника штабу ВМС України про деокупацію Криму

Новости Украины и мира
Асіф АлієвQHA
06 апреля 2023, 18:55
Асіф АлієвQHA
06 апреля 2023, 18:55

Окупанти в Криму посилено готуються до оборони. На півночі і заході півострова вони побудували фортифікаційні споруди, бо чекають на український контрнаступ.

Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик, колишній заступник начальника штабу ВМС України Андрій Риженко. Він також зазначив, що ворог не може не знати про ймовірне надання Україні далекобійного озброєння.

Окупанти моделюють бойові дії, виходячи з того, що ця зброя може діставати до їхніх позиції в Криму.

Вони будують кілометри фортифікаційних споруд. Ставлять залізобетонні укріплення. Привозять на півострів велику кількість протитанкових засобів, а також бронетехніку. Проте вже не дуже нову,
– повідомив Риженко.

Постачання техніки і різних засобів вони здійснюють поки що по сухопутному коридору та Кримському мосту. А живу силу вони перекидають в основному по повітрю.

"Вони активно готуються до контрнаступу ЗСУ. І тому будують споруди, які Крим не бачив останні років 100", – зауважив військовий аналітик.

Кримський міст залишається дуже важливою артерією, яка з'єднує півострів за материком. Але з початком українського контрнаступу міст може бути зруйновано.

8 жовтня минулого року Україна продемонструвала, що може впливати на Кримський міст. Після "бавовни" міст частково було виведено з експлуатації на тривалий термін. І Україна зараз цю можливість напевно тримає в резерві,
– нагадав співрозмовник.

Сухопутний коридор до Криму має велике значення для росіян. Через нього здійснюється забезпечення великого угруповання ворога в Херсонській, Запорізькій і Донецькій областях.

Тому перше завдання – перекрити сухопутний коридор, а потім вже вирішувати питання Кримського моста. Якщо по ньому буде припинено постачання важкої техніки, це значно ускладнить перебування військового угруповання в Криму,
– підкреслив Риженко.

"Якщо сухопутний коридор та Кримський міст будуть перекриті, виникне дуже серйозна проблема з логістикою. І навряд чи в таких умовах окупанти зможуть проводити активні бойові дії", – наголосив колишній заступник начальника штабу ВМС України.

Питання деокупації Донецька та Луганська буде важче ніж Криму насамперед тому, що там (на Донбасі) пряме сполучення з Росією, а людських ресурсів у Кремля достатньо. Таку думку, як писав QIRIM.News висловив Олег Жданов.

Раніше блогер, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко заявив, що Збройні Сили України можуть опинитися біля адміністративної межі Криму вже за два тижні, або ще швидше, навіть за тиждень.

Як писали QIRIM.News, військовий експерт Роман Світан вважає, що Збройні сили вже навесні 2023-го вийдуть на узбережжя Азовського моря. Що більще - до кінця літа українські захисники звільнять анексований Крим.

Раніше голова громадської організації "Центр спільних дій"  Олег Рибачук заявив, що звільнення кримського півострова можливо без великих втрат у Збройних силах України.