У Києві презентували конверт з маркою на честь видатного кримського татарина Амет-Хана Султана

Новости
Асіф АлієвQHA
29 октября 2020, 12:30
Асіф АлієвQHA
29 октября 2020, 12:30

Текст: Асіф Алієв

Фото: Богдан Дацюк

28 жовтня відбулася урочиста церемонія презентації та спецпогашення (погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам'ятних подій, – прим. ред.) маркованого конверта на честь сторіччя від дня народження національного героя кримськотатарського народу, льотчика-аса, учасника Другої світової війни — Амет-Хана Султана.

Подія, яку відвідали генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, режисер Ахтем Сеітаблаєв, відбулася в державному підприємстві «Кримській Дім».

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров подякував «Укрпошті» за створення маркованого конверта. За його словами, це чергове свідчення того, що в Україні є усвідомлення єдиної політичної нації, стержнем якої є етнічні українці, а частиною кримські татари та всі інші народи, які проживають у державі.

Чубаров нагадав, що Амет-Хан Султан в радянські часи завжди вимагав, щоб його народ жив на своїй землі.

Ми цінуємо його за професіоналізм, за мужність під час Другої світовій війни. Але ми більше цінуємо Амет-Хан Султана за те, що вже будучи визнаним героєм цієї війни, незважаючи на зусилля радянської влади віддалити його від рідного народу, який вже був депортований, завжди голосно заявляв, що він є кримським татарином і вимагав, щоб народ жив на своїй землі.

Він підписував документи, які виходили з надр кримськотатарського національного руху і за це ми його, як і кожного героя та учасника національного руху, шануємо. Допоки живе наш народ, до тих пір будуть шанувати його пам'ять, — сказав голова Меджлісу.

Як розповіли під час заходу, на конверті, який виходить тиражем у 500 тисяч примірників, зображено портрет Амет-Хана Султана, а також епізод з художнього фільму «Хайтарма», режисером якого є Ахтем Сеітаблаєв.

Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський висловив сподівання, що пів мільйона конвертів розійдуться по різних куточках України та обов’язково опиняться в Криму.

Ви знаєте, в Холодній війні США перемогли шляхом м’якої сили, культури, пропагуючи ідеали свободи. Мені здається, що і Україна, разом з кримськотатарським народом, шляхом м’якої сили та таких подій, яка сьогодні відбувається, наблизиться до своєї цілі – звільнення окупованих територій, — сказав він.

Під час церемонії спецпогашення маркованого конверта Рефат Чубаров, Ігор Смілянський та Ахтем Сеітаблаєв поставили свої підписи на цих конвертах.

Також була презентована пам'ятна монета номіналом дві гривні. Голова Меджлісу кримськотатарського народу висловив подяку НБУ за цю ініціативу.

Після офіційної частини заходу відбулася творча інсталяція від «Кримського Дому», яка була присвячена Амет-Хану Султану.