У центрі Києва відбулась хода на честь Дня кримськотатарського прапора

Новости
Олег ПоліщукQHA media
26 июня 2020, 22:28
Олег ПоліщукQHA media
26 июня 2020, 22:28

Сьогодні, 26 червня, на честь Дня прапора кримськотатарського народу відбулась хода у Києві Хрещатиком, яка потім перейшла в мітинг на Майдані Незалежності.

Учасники ходи пронесли центральною вулицею столиці України 85-метровий національний прапор кримських татар.

Також піших учасників підтримували автоколони.

В ході взяли участь лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, інші члени Меджлісу та багато активістів.

Я не встигаю відповідати на особисті повідомлення, що надходять від наших представників з областей України та різних країн, у яких вони діляться інформаціями про заходи, що в них відбулися, - написав у соцмережі Чубаров.

Чубаров назвав бажанішими за все новини з Криму — "спасибі всім, хто, незважаючи на всі заборони і попередження російських окупантів, вшановує в тимчасово окупованому Криму кримськотатарський національний прапор".

Також голова Меджлісу підкреслив, що сьогодні на материковій Україні всі знають, що таке - прапор кримських татар, що він символізує та що його ріднить з українським прапором: "Я впевнений, що кримськотатарський прапор кримської республіки в складі України знову стоятиме в Криму поруч з прапором України".

Кульмінацією ходи став мітинг на Майдані Незалежності, на якому виступили активісти, релігійні та політичні діячі.

Також у ході взяв участь заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв’язень Кремля Ільмі Умеров.

Підніміть прапори, нас дивляться в Криму, де сьогодні сотні і сотні кримськотатарських прапорів підняли кримські татари на своїй окупованій ворогом Батьківщині, - сказав глава Меджлісу.

Нагадаємо, що 26-27 червня в Україні відзначають День національного прапора кримських татар. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, який відбувся 26-27 червня у Сімферополі у 1991 році. Щорічно це свято в Україні відзначають з 2009 року.