Ваш браузер устарел

Для работы с сайтом необходима поддержка Javascript и Cookies

Чтобы использовать все возможности сайта, загрузите и установите один из этих браузеров:

МЕНЮ
Follow us
Висловити свою думку
17:09, 20 октября, 2021
10 июля 2020, 16:15

Вибори в Польщі: за кого Україна?

Закрыть
Асиф АлиевQHA

Як президент я заявлятиму, що українці можуть розраховувати на нашу підтримку, оскільки стабільність та процвітання України впливають на безпеку та процвітання Польщі. Такі рядки написані у виборчій програмі мера Варшави Рафала Тшасковського, який бореться з чинним очільником Польщі Анджею Дудою за пост президента країни.

За великим рахунком, обидва кандидати висловлюють майже однакову підтримку України, втім, існує певна різниця між ставленням Тшасковського та Дуди до нашої країни.

Президент Дуда неодноразово називав Росію агресором, засуджував окупацію Криму та Донбасу та є одним з найбільш проамериканських лідерів в Європі.

Проте Дуда у відношеннях з Україною торкався й суперечливих питань історії, хоча, як говорять аналітики, після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах в Україні історичне минуле грає вже меншу роль у відносинах Варшави та Києва.

Подібне ставлення до Росії поділяє й Тшасковський. На посаді заступника голови МЗС він підкреслював, що ЄС варто говорити єдиним голосом про конфлікт в Україні та зберігати санкції проти РФ.

Тема України також виникла під час однієї з передвиборчих зустрічей опозиційного кандидата, коли він подякував українцям за їх внесок в економіку Польщі і підкреслено сказав українською: «Привіт» та «Дякую».

Дещо різні акценти пов’язані, перш за все, з бекграундом політиків: Дуда спирається на правоцентристськи налаштованих виборців, а Тшасковський позиціонує себе як ліберал. Президента Польщі підтримують переважно селяни та мешканці менш розвинутого південного сходу країни, в той час як Тшасковського - містяни та більш заможні поляки.

Політичний табір Дуди бачить зовнішню політику країни через призму безпосередньо двосторонніх зв’язків Польщі з тою або іншою країною та безпекову політику. Це стосується і відносин з Україною. Свою чергою виборці Тшасковського прагнуть більшої солідарності з Євросоюзом, а Україну розглядають як члена програми «Східне партнерство» — політики ЄС щодо східних сусідів.

Для українців в Польщі, мабуть, більш привабливим кандидатом є мер Варшави. Оскільки він більш відкритий до національних меншин, іммігрантів (в тому числі трудових), його риторика не лунає в унісон з польськими ультраправими.

При незначній різниці між кандидатами щодо ставлення до України вибори гратимуть важливу роль в житті поляків, які будуть обирати між продовженням консервативного курсу Анджея Дуди та обіцяними Рафалом Тшасковським змінами. 12 липня стане відомо, хто очолить країну, де працюють понад мільйон українців і яка є головним адвокатом України в Європі.

Другие думки автора

Новые думки