Чубаров назвав ключові питання, які можуть прозвучати на зустрічі президентів України і США

Публикации
Тетяна ІваневичQHA
31 августа 2021, 15:21
Тетяна ІваневичQHA
31 августа 2021, 15:21

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив сподівання, що питання відновлення територіальної цілісності України та сприяння у звільненні політичних бранців Кремля стануть ключовими на завтрашній зустрічі українського президента Володимира Зеленського і американського лідера Джо Байдена.

Таку думку він висловив в ексклюзивному коментарі «Кримським новинам».

Ми розраховуємо на те, що тема відновлення територіальної цілісності України буде обов’язково звучати на цій зустрічі на першому місці. І в цій темі завжди буде присутній Крим, тому що без деокупації Криму немає територіальної цілісності України, — наголосив він.

Говорячи про актуальні питання, які варто було б обговорити президентам, Чубаров також висловив сподівання, що одним із ключових стане питання звільнення бранців Кремля і можливостей США посприяти цьому процесу.

Я думаю, що питання звільнення політв’язнів варто було б обговорити з Байденом. Звільнення заручників — це питання, яке теж дуже турбує президента (Зеленського — прим. ред.), і я думаю, що він обговорюватиме це питання з Байденом. Адже практично вже немає жодних механізмів тиску на Володимира Путіна для того, щоб звільнити військовополонених, політв'язнів, інших заручників, яких тримають як у окупованому Криму, так і на території самої Росії та підконтрольних РФ територіях Донеччини і Луганщини, — сказав Чубаров.

Голова Меджлісу додав, що в арсеналі міжнародних організацій, окремих країн, у тому числі США, існує ще багато форм тиску на Росію, які поки не здійснювалися, і вони можуть бути задіяні. Скажімо, ембарго на енергоносії або посилення економічних санкцій. Водночас Чубаров вважає, що президент РФ більш схильний домовлятись про якісь взаємні поступки.

Але тут я не знаю, що захоче Путін для того, щоб звільнити цих заручників, — констатує Чубаров.

Він також вважає, що Україна повинна проводити й надалі проактивну політику, аби тримати питання Криму на міжнародному порядку денному.

У світі майже щодня відбуваються дуже динамічні, контраверсійні, іноді трагічні події. І події такого масштабу і характеру, як Афганістан, безумовно, зменшують увагу світових лідерів, міжнародних організацій до російсько-української війни, до окупованих українських територій, — відзначає Чубаров.

Як повідомляли«Кримські новини», триває робочий візит Зеленського до Сполучених штатів Америки. Планується, що 1 вересня відбудеться його зустріч з президентом США Байденом.

Росія окупувала український Крим в 2014 році. ГА ООН в «кримській резолюції» від 19 грудня 2016 року визнала Росію державою-окупантом, а Крим і Севастополь — тимчасово окупованими українськими територіями.