Крим не сприймає російську мілітаризацію і паради армії окупанта. Ахтем Чийгоз висміяв спроби Росії продемонструвати військову велич на «параді побєдобєсія»

Новости
Тетяна ІваневичQHA
24 июня 2020, 18:00
Тетяна ІваневичQHA
24 июня 2020, 18:00
Тетяна ІваневичQHA

Масштабні російські військові паради демонструють лише те, наскільки відстала Росія у військовому плані від передових країн світу, а їх проведення на окупованих територіях викликає там відразу і несприйняття.

Так заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Ахтем Чийгоз прокоментував QHA media військові паради до 75-ї річниці перемоги СРСР над нацистською Німеччиною, які Росія, незважаючи на пандемію коронавірусу, провела в Москві, а також на окупованих українських територіях - в кількох містах Криму та Донбасу. В парадах в тому числі було представлене озброєння, яке Росія розмістила в Криму та ОРДЛО.

Чийгоз зауважує, що в Криму і на частині Донбасу шість років триває окупація, російська окупаційна влада і армія проводять терор по відношенню до українських громадян, і цей терор постійно посилюється. Мешканці окупованих українських територій безпосередньо зіткнулись із російською армією і на собі відчули, що означає, коли в твоєму місті чи селі розташована армія окупанта. Водночас Чийгоз підкреслює, що ані терором силовиків, ані парадами військових Росія не зможе залякати мешканців Криму, як не зможе змусити їх пишатися чужою армією і сприймати мілітаризацію життя як належне. Адже кримчани за часи української незалежності звикли до демократичних прав і свобод.

«В Україні, особливо на тимчасово окупованих територіях Луганщини і Донеччини та в Криму знають, що це означає - «мати справу» з російською армією, з кровожерливими бандитами, які не мають жодного уявлення про честь військового. Ментально ми зовсім інші. Крим встиг пожити 23 роки в незалежній Україні, тому сприйняв основні принципи вільного суспільства, принципи безпеки, вільного та безпечного життя. Зараз кримчани на собі відчули, що таке агресивна Росія. І вони в своїй більшості ніколи не будуть підтримувати ті зміни в їхньому житті, які принесла окупація. Мілітаризація - це не наш, це їхній (Росії) спосіб життя». 

Чийгоз також наголошує, що пропагандистські потуги Росії продемонструвати свою військову міць помпезними парадами наразі викликають переважно скепсис. Рівень російського озброєння явно не спроможний конкурувати зі зброєю США чи країн НАТО, ним можуть пишатися хіба що самі росіяни.

«Я б охарактеризував цей парад так - маразм крєпчаєт. Ніхто сьогодні з точки зору військової потужності Росію не розглядає. Росію розглядають як країну агресивної шизофренії, яка має ядерну зброю. Тому ці паради з їхньою технікою, яка абсолютна сьогодні неактуальна в умовах сучасних озброєнь, є лише для власного населення, яке і досі живе тими принципами «гарматного м’яса», яким Росія забезпечує всі свої військові дії на різних територіях поза Росією. Коли тисячами гинуть абсолютно неспроможні, ненавчені військовій справі молоді російські вояки, як це було на Кавказі».

Заступник глави Меджлісу вважає, що посилення української дипломатії на міжнародній арені і демонстрація ворогу сили української зброї є тими дієвими механізмами, які можуть «протверезити будь-якого російського агресора»

Росія буде зважати на посилення української військової потужності так, як вже зробила це ще на початку своєї військової кампанії в Україні. 

«Ви думаєте, Росія набралась розуму, сама зупинилась і не пішла далі на Донбасі? Ясно, що вона зупинилась, отримавши серйозну відсіч, отримавши «по зубах». Вони скаженіли від протидії українців зі зброєю в руках в 2014 році. Вони мені казали: «Как это так, х...хлы в нас стреляют?». Я їм відповідав: «Ви прийшли в чужу домівку, вбили жінок і дітей і ви хотіли, щоб вас хлібом-сіллю зустрічали?». Проросійські сили робили все, щоб за роки після отримання незалежності завдяки низці президентів українська армія не мала достойного вигляду у своєму функціональному значенні, тобто в спроможності захищати територіальну цілісність країни. Тому для них це було несподіванкою, що українці взялись до зброї. Вони цей удар по зубам пам’ятають і до сьогодні», - нагадує Чийгоз.

Водночас, народний депутат з жалем констатує, що нинішня українська влада проводить невірну політику в військовій сфері.

«Думаю, росіяни із великим задоволенням сприймають, що в українській армії зараз нова влада веде активне скорочення військових частин, що у нас сьогодні на ключові посади призначаються проросійськи налаштовані люди. А нам треба це терміново змінити і особливо в світлі послання Путіна, яке, в першу чергу, стосується України і нашого бажання бути вільними і незалежними та відновити територіальну цілісність країни», - підсумовує колишній політв’язень Кремля.