Наступного року на депортованих хочуть виділити вдвічі менше коштів, ніж цього. Чи буде переглянутий цей пункт бюджету? Відповідає Рустем Умеров

Публикации
Тетяна ІваневичQHA
21 сентября 2019, 16:00
Тетяна ІваневичQHA
21 сентября 2019, 16:00
Тетяна ІваневичQHA

Уряд зменшив майже вдвічі суму, яка виділяється в державному бюджеті на розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були  депортовані з території України. Такі дані містяться в поясненнях до проекту Бюджету-2020, розміщеному на офіційному сайті Верховної Ради.

Наступного року Міністерство соцполітики отримає за цією статтею 20,3 млн грн, тоді як на цей рік ця цифра становила 45,3 млн грн, а позаторік - 63 млн грн.

Але в проекті бюджету майже на 700 тис грн збільшене надання фінансової підтримки державному підприємству «Кримський дім» - до 4,2 млн грн (цього року і торік ця сума становила 3,5 млн грн).

Народний депутат, секретар комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Рустем Умеров розповів QHA media, що планує обговорити питання зменшення цих видатків із депутатами попередніх скликань і ймовірно, запропонує профільному комітету поправки щодо перегляду цієї суми в бік збільшення.


Які суми передбачені в проекті бюджету на підтримку депортованих, чи змінилась ця сума проти попереднього року і чи влаштовує вона вас?

Зараз в бюджеті закладено 20 млн грн. Ми тільки сьогодні (20 вересня, - ред.) отримали проект бюджету з додатками (демонструє два «томи» законопроекту – ред.) і ще  його опрацювати не встигли. Але я бачу, що там є зміни – зменшення цих коштів.

Тому я планую зустрітися з депутатами попереднього, восьмого скликання, почути, які бюджети виділялись раніше, і попрацюю з ними. Може, щось запропоную від себе щодо збільшення цієї суми.

Які проекти опиняються під загрозою через зменшення цієї суми?

Я не хотів би забігати наперед. Скажімо, я пам’ятаю, що раніше був проект на підтримку кримськотатарського каналу «АТR». Тут я його  не знайшов, і саме тому хочу порадитись із депутатами минулого скликання – як це було профінансовано раніше, за якими статтями.

А урядовці чимось пояснювали зменшення суми на облаштування депортованих?

На жаль, можливості з’ясувати це питання не було. Ні, міністр був, вона розповідала про бюджет, відповідала на всі запитання. Але я спочатку хотів дізнатися більш детально про розподіл цих коштів, щоб вже із змістовним питанням звертатися до міністерства.

До 1 жовтня депутат може подати в бюджетний комітет пропозиції до цього проекту бюджету. Яка цифра, на вашу думку, має бути передбачена в бюджеті на сприяння реінтеграції Криму?

Я спілкувався з главою Меджлісу Рефатом Чубаровим з цього питання. Ми домовились, що  зустрінемось і обговоримо цю справу: що потрібно передбачити в проекті, як це зробити, скільки потрібно коштів. І тоді вже до першого жовтня я планую надіслати свої пропозиції до комітету.