«Нові правила допомогли моєму супернику перемогти»: Ленур Теміров розповів ЗМІ про змагання в Токіо

Публикации
Асіф АлієвQHA
04 августа 2021, 19:52
Асіф АлієвQHA
04 августа 2021, 19:52

Зміна правил у змаганнях з греко-римської боротьби допомогли супернику здобути перемогу, але при всьому цьому всі суперники були сильні. Про це сьогодні, 4 серпня, на пресконференції для журналістів заявив учасник збірної України з греко-римської боротьби, який зайняв п'яте місце, Ленур Теміров.

Теміров зазначив, що, попри це, поважає суперника з Китаю Сайліке Валіхана.

Світовий спорт постійно любить робити різноманітні підніжки нам (смється). Буквально три місяці тому були інші правила, за якими наш поєдинок із Сайліке оцінили б на мою користь.
Річ у тому, що за рівної боротьби без технічних дій переможець той, хто більш активно веде боротьбу, тобто пріоритет віддається тому, хто був активніший за весь час поєдинку. У цьому ж випадку сталося навпаки. Мій суперник весь бій був неактивним. У першому періоді був активним я, через це в наступному періоді суддя надав пріоритет супернику, йому віддали бал і поставили в партер мене. Я відстояв партер. Хоча за балами рахунок був 1:1, але пріоритет дали тому, хто взяв останнє очко. У результаті так сталося, що ці правила допомогли цьому спортсмену перемогти
, — пояснив він.

Тренер Темірова Ісмет Салієв також зазначив, що суперник українського борця мав попередження (за пасивність, — прим. ред.) і це було зафіксовано суддями в протоколі, але при визначенні переможця це не враховувалося.

Я думаю, це несправедливо. Ці правила мають мінятися, — зазначив він.

Салієв розповів, що Теміров двічі «заробив активність», але це також не враховувалося.  Раніше, за його словами, такого не було.

За словами віцепрезидента Федерації спортивної боротьби Криму Імрана Усеїнова, перекати Темірова мали б оцінити принаймні в один бал.

Ми усі передивлялися моменти боротьби. Впевнені, що це вкрадена у Ленура бронзова медаль. Але, так чи інакше, він для нас чемпіон, — сказав він.

За Темірова, як розповів Усеїнов, особливо вболівали в окупованому Криму. Люди щодуху намагалися знайти хоч якусь трансляцію двобою.  

Річ у тому, що  в Криму були проблеми із трансляцією Олімпійських ігор, оскільки міжнародний Олімпійській комітет заборонив транслювати змагання через санкції за окупацію Криму. Кримчанам довелося важко, через різні ґаджети будь-яким чином вони намагалися подивитися виступи Темірова. І я можу сказати, що на Олімпіаді боровся весь кримськотатарський народ, — сказав він.

Теміров висловив подяку всім українцям і кримським татарам, які вболівали за нього. Він зізнався, що відчував цю підтримкув у Токіо. Борець заявив, що пишається представляти кримськотатарський народ і хоче й надалі виступати за Україну на Олімпіаді.

Олімпійські ігри — це як наркотик, який хочеться знов спробувати, — сказав він.

При цьому спортсмен розповів і про проблеми, з якими зіткнувся.

Оскільки я кримчанин, мені було важко їхати з Криму до Києва. Наприклад, на лондонську Олімпіаду у 2012 році ми готувалися в Криму, це було набагато легше. Зараз важче, це постійні переїзди туди і назад. Окрім цього, у Києві у мене елементарно немає даху над головою. Я приїжджаю сюди, тренуюся годинами, а потім їду ночувати то до одних, то інших друзів, — розповів він.

На завершення пресконференції її учасники подякували всім, хто організував фан-зони в Києві, проводи на Олімпіаду та зустріч українського борця: зокрема меценатів Алімдара та Халіла Білялова, тренерів Ісмета СалієваОсмана Асхабова, а також відомого борця Февзі Мамутова, який  функціонально підтримував Темірова, представникам Меджлісу кримськотатарського народу, кримськотатарським народним депутатам.

Після пресконференції організатори запросили всіх присутніх на званий обід. Після чого відбувся перегляд фінальних поєдинків інших членів збірної України з греко-римської боротьби: Парвіза Насібова та Жана Беленюка. Нагадаємо, вони завоювали «срібло» (Насібов) і «золото» (Бенелюк) для України.