«Окупаційний «суд» є неправомочним, а його рішення — юридично нікчемними». Чубаров окреслив свою позицію щодо сфабрикованої проти нього «справи»

Новости
Тетяна ІваневичQHA
23 июля 2020, 20:00
Тетяна ІваневичQHA
23 июля 2020, 20:00
Тетяна ІваневичQHA

Адвокат Олександр Осокін, призначений окупаційною "владою" Криму захищати голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, доволі обмежено озвучив позицію свого підзахисного під час першого засідання так званого «Верховного суду» окупованого Криму. 

Про це «Кримським новинам» сказав сам Рефат Чубаров, коментуючи засідання, і, зокрема, слова адвоката, що той не знає позиції підзахисного, але буде виходити з того, що той не визнає своєї провини. Чубаров пояснив, в чому полягає відмінність, та розповів деякі деталі.

Нагадаємо, Чубарова «судять» заочно за участь у мітингу проти російської окупації, що відбувся 26 лютого 2014 року. Йому закидають «організацію масових заворушень, що супроводжувалися насильством». «Суд» не допустивдо захисту Чубарова адвоката Миколу Полозова і призначив йому «державного адвоката» Осокіна.

Чи відомі вам якісь деталі першого заочного засідання по вашій «справі» у так званому «Верховному суді» окупованого Криму?

У мене дуже мало інформації. Я сьогодні перший раз спілкувався з цим призначеним адвокатом Олександром Осокіним. Він - людина обережна, але він коротко розповів, що відбувалось на засіданні.

Сьогодні опитали чотирьох так званих потерпілих. І вони дали більш-менш об’єктивні свідчення. Вони не підтвердили, що мої дії несли їм загрозу, і не відзначили в моїх діях щось, що вони вважали б таким, що загрожувало їхньому життю. Навпаки, вони відмітили, що я закликав людей до спокою та прокладав так званий «коридор» між протестувальниками, який би відокремлював протестуючих кримських татар та проросійську частину мітингу.

Один з них сказав, що він примітив, що я демонстрував мітингуючим якісь жести пальцями, то піднімав один палець, то два, то якісь кола виписував руками. А коли його запитали, як він це оцінює, він відповів: «Я не знаю, але мені здається, що він так керував людьми».

А ці потерпілі — це силовики чи цивільні громадяни?

Я цього не знаю. Вони вважаються потерпілими, але я не знаю, в чому вони потерпіли - за здоров’ям чи в чомусь ще.

Сьогодні ваш адвокат сказав, що «позиція мого довірителя мені невідома. При здійсненні захисту буду виходити з того, що Чубаров провину не визнає і заперечує причетність до інкримінованих йому діянь»...

Це він сказав в ході "судового" засідання до того, як вийшов на зв’язок зі мною.  Ми з ним домовились, що він жодних інтерв’ю не дає.

Тоді уточніть, чи правильно адвокат окреслив вашу позицію?

Заявлена адвокатом позиція не суперечить моїй позиції, але є лише частиною мого ставлення до судилища, затіяного російськими окупантами.

Моя позиція наступна: сам «суд» - неправомочний, оскільки він створений окупаційною "владою". І, відповідно, будь-які його рішення є незаконними та юридично нікчемними. Тому що Росія є окупуючою країною, і поширення дії законодавства РФ на територію окупованого Криму суперечить основним принципам і нормам міжнародного права.

Наша участь, вірніше, спроба участі через адвоката Полозова викликана необхідністю мати доступ до фальсифікованих матеріалів так званого "слідства", щоб встановити всіх осіб як на рівні «слідства», так і «суду», причетних до скоєння злочину проти мене як громадянина України.

Як повідомляли «Кримські новини», 23 березня в анексованому Криму «слідчий комітет» порушив "кримінальну справу" проти голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за «організацію масових заворушень, що супроводжувалися насильством».

22 червня «Верховний суд» анексованого Криму почав розгляд по суті «кримінальної справи» проти голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. Проте засідання так і не відбулося, бо «суддя» Сергій Погребняк заявив самовідвід.