Символ співпраці між турецьким та українським народом. TİKA передала київській лікарні сучасне медичне обладнання для хворих дітей

Публикации
Darya Komarnytska
14 февраля 2020, 18:05
Darya Komarnytska
14 февраля 2020, 18:05

Текст: Асіф Алієв
Фото: Богдан Дацюк

QHA media

Сьогодні, 14 лютого, відбулася церемонія урочистого відкриття двох сенсорних кімнат в дитячій клінічній лікарні №4 міста Києва, відтепер обладнаних сучасною медичною інтерактивною підлогою та панеллю.

Це обладнання безкоштовно передала лікарні TİKA — Турецьке агентство зі співробітництва та координації.

Інтерактивна підлога – це інтегрована система проєкційного зображення та датчиків, що дають можливість дітям взаємодіяти із проєкційним зображенням в реальному часі. Вона сприяє розвитку та відновленню як рухової, так і інтелектуальної діяльності дитини.

Крім цього у відділенні з’явилася інтерактивна пісочниця, яка рекомендована при активній фазі сенсорної реабілітації та при обмежених фізичних можливостях.

Сенсорна корекція сприяє поповненню нестачі відчуттів і розпізнаванню сенсорних сигналів та впливає на всі сфери й функції психіки.

Як розповіла QHA media заввідділенням відновленого лікування та реабілітації лікарні Юлія Процюк, це допоможе відновленню здоров’я та реабілітації дітей з такими хворобами нервової системи, як аутизм, дитячий церебральний параліч, аутистичні спектри розладів, синдром мозкових порушень тощо.

Лікар зауважила, що в цій сенсорній кімнаті може працювати мультидисциплінарна команда фахівців різного профілю медичних та педагогічних галузей. Тобто лікарі, реабілітологи, педагоги та психологи.

«Обладнання, яке представлене в цій сенсорній кімнаті, - це не ігрова, а лікувальна методика. Це дуже важливо для нас, оскільки ця кімната є як самостійна лікувальна процедура, як початок, так і закріплення реабілітаційного заходу. Вона направлена на розвантаження, соціалізацію дитини», — пояснила Процюк.

В Україні такі сучасні сенсорні кімнати є в різних реабілітаційних закладах, проте користування ними - це коштовна послуга, а в київській дитячій клінічній лікарні №4 воно тепер буде безоплатним.

В урочистій церемонії відкриття сенсорних кімнат взяли участь програмний координатор проєктів TİKA в Україні Есін Аджар Ергін, посол Туреччині в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере, заступник головного лікаря з медичної частини лікарні Любов Левицька та інші лікарі.

За словами Ергін, передача обладнання відбулася в рамках проєкту TİKA щодо охорони здоров'я. Вона підкреслила, що цей проєкт - важлива частина роботи організації.

«Ми за час нашої діяльності реалізували близько 50 проєктів в цій сфері, і я сподіваюсь, що цей проєкт від серця турецького народу принесе користь українським дітям», — заявила вона.

Ергін також розповіла, що на даний час TİKA будує відділення для людей з фізичними обмеженнями в геріатричному пансіонаті Львова (пансіонат, де лікують хвороби людей літнього віку - прим. ред.), та висловила сподівання, що протягом шести місяців будівництво там буде завершене.

Загалом, як розказала QHA media програмний координатор, TİKA з 1991 року реалізувало в Україні понад 400 проєктів загальною вартістю в 40 млн доларів.

Важливість таких гуманітарних проєктів підкреслив і посол Туреччині в Україні Гюльдере.

Він додав, що це відбувається в рамках стратегічної співпраці між двома державами, про посилення якої домовилися 3 лютого під час візиту до Києва президента Туреччині Реджепа Тайїпа Ердогана.

«Сьогоднішня акція TİKA – передача обладнання для лікування українських діток - це черговий символ співпраці між турецьким та українським народом», — заявив кореспонденту QHA media Гюльдере.