Смерть Шишова, боротьба з вогнем і результати випробувань Байрактарів: турецькі ЗМІ про Україну

Публикации
Асіф АлієвQHA
06 августа 2021, 16:41
Асіф АлієвQHA
06 августа 2021, 16:41

Зниклий білоруський активіст знайдений мертвим в Україні — BBC Türkçe

_____________________________________

Білоруський активіст Віталій Шишов, який допомагав своїм співвітчизникам — білоруським політмігрантам, був знайдений мертвим у столиці України.

Про це пише турецька служба BBC. Видання нагадує, що напередодні Шишов зник після того, як він вранці вийшов на пробіжку.

Українська поліція розпочала розслідування інциденту за підозрою у вбивстві. Шишова знайшли повішеним на дереві в парку в Києві. У заяві Організації Об'єднаних Націй було зазначено, що смерть білоруса «викликала занепокоєння», — йдеться в статті.

Шишов був одним із багатьох білоруських громадян, які втекли зі своєї країни після дій, які розпочалися після того, як білоруського лідера Олександра Лукашенка було переобрано президентом на суперечливих виборах у серпні 2020 року.

Українські літаки гасять пожежу в Туреччині — Anadolu

_____________________________________

Українські літаки виконують активну роль у гасінні пожеж у Туреччині. Про це повідомляє  державне інформаційне агентство Anadolu.

Два пожежні літаки типу Ан-32П задіяні у боротьбі з вогнем у лісових масивах міста Манавгат, звідки поширилося лихо, а також в Аланії, Аксекі та Гюндогмуші. Один із українських пілотів — Костянтин Коломін, розповів кореспонденту Аnadolu, що вогнеборцям на землі важко дістатися до районів, де вирує вогонь, тому повітряний екіпаж гасить пожежу більш ефективно.

Ми тут, щоб допомогти турецькому народу. Наш екіпаж намагається виконувати свою роботу найкращим чином. Робимо все можливе, щоб загасити полум'я якомога швидше, — сказав він.

Координатор польотів українських літаків турецький пілот Фатіх Дюзгюн сказав, що роботи з гасіння пожежі виконуються узгоджено, хоча сам процес складний.

Ця ситуація підтверджує, що справжній друг пізнається в біді. Ми дякуємо дружній країні Україні та її народу за підтримку. Туреччина завжди підтримувала Україну, і сьогодні Україна з Туреччиною, — сказав Дюзгюн.

Висока оцінка безпілотнику від України — Milliyet

_____________________________________

Український Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації назвав відмінною боєздатність турецьких безпілотників Bayraktar TB-2.

Про це пише турецька газета Milliyet.

Видання зазначає, що українські військові експерти вважають, що «Байрактар» здатен використовуватися під час бойових дій, маючи високий рівень ефективності.

Під час випробувань із розроблених фахівцями польотних завдань випробувальна бригада інституту та  екіпажі повітряних сил Збройних сил України успішно виконали польоти в умовах постановки перешкод різнотипних засобів РЕБ (радіоелектронної безпеки).

Видання нагадує, що Україна опинилась серед держав, які мають на озброєнні «Байрактари»: Польща, Туніс, Азербайджан, Катар, Саудівська Аравія та Лівія.