У Києві в МЗС відкрилася фотовиставка: «Вірність собі — не злочин!»

Публикации
Асіф АлієвQHA
09 марта 2021, 18:59
Асіф АлієвQHA
09 марта 2021, 18:59

Сьогодні, 9 березня, у Києві в приміщенні МЗС відкрилася фотовиставка «Вірність собі — не злочин!». На виставці представлені фотографії дітей кримськотатарських політв’язнів, чиї батьки незаконно позбавлені волі за сфабрикованими обвинуваченнями в «екстремізмі» й «тероризмі».

У заході брали участь міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, перша заступниця голови МЗС Еміне Джеппар, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, дружина політв’язня Сейрана Салієва Муміне Салієва, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв, режисер Ахтем Сеїтаблаєв та інші.

Виставка має на меті посилити дипломатичну боротьбу України за звільнення усіх політичних в’язнів Кремля.

Організатори фотовиставки хочуть привернути увагу міжнародної спільноти до непропорційно великих термінів ув’язнення бранців Кремля, жахливих умов тримання незаконно затриманих українців і порушень Росією норм міжнародного гуманітарного права.

Ця виставка є дуже важливою. Тому що  кожен іноземний гість, кожен міністр закордонних справ, який приходитиме сюди на перемовини, проходячи повз ці обличчя, буде бачити ці історії, які нагадуватимуть про незаконну окупацію Криму, — зазначив міністр закордонних справ Кулеба.

Ця виставка покликана на те, щоб про історії кримськотатарських політв’язнів знав весь світ, — наголосила заступниця голови МЗС Джеппар на важливості подібних заходів, за допомогою яких історії політв’язнів стають публічними.

Голова кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв закликав боротися за те, щоб діти побачили батьків удома.

Безтурботне дитинство багатьох дітей Криму закінчилося у той день, коли представники спецслужб російської окупаційної влади увірвалися до їхніх осель. На сьогодні понад 200 неповнолітніх дітей залишилися без опіки батьків.

Виставка «Вірність собі — не злочин!» — це не просто привід згадати цих людей, а крок до звільнення Криму, — підкреслив голова Меджлісу кримськотатарського народу Чубаров.

Побачивши очі цих дітей, будь-яка людина зрозуміє і відчує, що відбувається в Криму, — поділився враженнями режисер Сеїтаблаєв.

Фотовиставка виклакала щирий інтерес у гостей заходу.

Обличчя цих дітей нагадуватимуть про незаконну окупацію Криму.

Усі ці обличчя не просто фотографії діток, за кожним з них криється людська історія. І діти, як і їхні батьки, знають, що вірність собі — це не злочин, — підсумувала дружина політв'язня Салієва.

Фото: Богдан Дацюк