Українська допомога, заява Києва про Донбас і «Байрактари» над Чорним морем — огляд турецьких ЗМІ про Україну

Публикации
Асіф АлієвQHA
30 июля 2021, 19:00
Асіф АлієвQHA
30 июля 2021, 19:00

Співчуття та підтримка від України — Hürriyet

___________________________________

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття президенту Реджепу Таїпу Ердогану у зв'язку з лісовими пожежами в Туреччині.

Про це пише одна з головних газет Туреччини Hürriyet.

Видання цитує слова українського лідера, які він написав у Twitter, що Україна підтримує турецький народ через лісові пожежі в Туреччині.

Наш пожежний літак завтра (30 липня) відлетить до Туреччини, — написав Зеленський.

Спеціальний авіаційний загін ОРС ЦЗ ДСНС України

Як передає турецькій новинний сайт Haber7.com, два пожежних літака Ан-32П, що належать ДСНС, вже вилетіли до Туреччини.

Сайт зазначає, що згідно з Меморандумом про взаєморозуміння, підписаним у лютому 2020 року, між Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Управлінням з надзвичайних ситуацій (AFAD) Міністерства внутрішніх справ Турецької Республіки, Київ та Анкара допомагатимуть один одному в запобіганні стихійним лихам і надзвичайних ситуацій та їхніх наслідків.

Українська заява про Донбас — Akşam

___________________________________

Питання повернення Донбасу залежить від Російської Федерації та тиску європейських країн. Так починається стаття під назвою «Заява про Донбас від України» в одній із найстаріших газет Туреччини Akşam (видається з 1918 року).

Видання цитує слова президента України Зеленського під час спілкування з журналістами на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація».

Всеукраїнський форум “Україна 30. Децентралізація” за участі Президента –  Новини Полтавщини

Питання повернення Донбасу, питання «тиші» на Донбасі, питання  збереження людей, зменшення пострілів, питання обміну — усі ці питання на сьогодні залежать від бажання Російської Федерації, а також від тиску, допомоги і підтримки партнерів України — учасників «нормандської четвірки, — сказав він.

Газета зазначає, що Київ виступає за проведення саміту лідерів «нормандського квартету» (Росія, Україна, Німеччина, Франція) і робить для цього все можливе.

В Україні розбився спортивний літак — Enson Haber

___________________________________

В Україні впав на житловий будинок у селі Шепарівці Івано-Франківської області легкомоторний спортивний літак «WT-10 Advantic». Про це пише інформаційний портал Ensonрaber.

Легкомоторний літак розбився в Івано-Франківській області 28.07.2021

Як пише сайт, пілот і три пасажири загинули в авіакатастрофі, причина якої досі не встановлена. Після падіння літака на будинок сталася пожежа, яка була успішно локалізована. Портал повідомляє, що пасажири були іноземними громадянами.

Bayraktar TB2 патрулює Чорне море  — Cumhuriyet

___________________________________

Безпілотні літальні апарати (БПЛА) Bayraktar («Байрактар») TB2, поставлені Туреччиною Україні, почали патрулювання Чорного моря.

Український Bayraktar TB2 працює над Чорним морем | Мілітарний

Про це пише впливова опозиційна турецька газета Cumhuriyet (видається з 1924 року).

Рано вранці 28 липня 2021 року один із БПЛА вилетів із авіабази «Кульбакіне» під Миколаєвом і протягом декількох годин стежив за ситуацією в північно-західній частині Чорного моря. Політ Bayraktar TB2 проходив на висоті близько п'яти тисяч метрів, після чого безпілотник ​​повернувся в аеропорт.

Видання цитує командувача ВМФ України контр-адмірала Олексія Неїжпапу, який назвав покупку Bayraktar TB2 «частиною зусиль зі зміцнення українського флоту».

Наш флот також переходить на безпілотні технології, як і весь цивілізований світ, — додав Неїжпапа.

Bayraktar TB2, тактичний безпілотний літальний апарат середньої висоти з тривалим терміном служби, здатен виконувати завдання розвідки, спостереження, розвідки і збройної атаки, має дальність зв'язку до 300 км (186,41 милі), розмах крила 12 м (39,3 фути) і час роботи до 27 годин.