Відсутність доказів проти Байдена, кредит МВФ і нова хвиля трудової міграції. Дайджест світових медіа про Україну

Новости Украины и мира
Асіф АлієвQHA
05 июня 2020, 19:00
Getty Images
Асіф АлієвQHA
05 июня 2020, 19:00
Асіф АлієвQHA

Немає жодних доказів


Getty Images

Українська прокуратура не знайшла жодних доказів порушення закону збоку Хантера Байдена - сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.

Про це заявив Reuters ексгенпрокурор України Руслан Рябошапка, який проводив аудит з метою з'ясувати, чи були справи, які йому дісталися від своїх попередників, належним чином вивчені.

Рябошапка виявився в центрі суспільної уваги як людина, яка вирішила організовувати розслідування відносно Байдена.

Агентство нагадує, що президент України Володимир Зеленський у липні 2019 року в телефонній розмові з главою Білого дому Дональдом Трампом заявив, що Рябошапка «на 100 відсотків його людина».

Під час цієї бесіди американський лідер попросив Зеленського почати розслідування проти Байдена, який є головним опонентом Трампа на президентських виборах в США в листопаді 2020 року.

Як повідомляє Daily Mail, Рябошапка також заявив, що під час розслідування роботи Хантера Байдена на посаді в компанії «Бурісма» на нього не чинилося жодного тиску.

Я вимагав від наших прокурорів ретельно вивчати факти про Байдена, і вони повідомили мені, що не знайшли жодних доказів щодо нього.

Тим часом The Guardian відзначає, що Рябошапка був звільнений в березні цього року, коли депутати звинуватили його в тому, що він недостатньо швидко розслідує справи в прокуратурі. Сам Рябошапка у відповідь на це сказав, що він почав впроваджувати реформи в прокуратурі, які погрожували інтересам корупційних політиків.

В очікуванні першого траншу


Відмова МВФ надати фінансову допомогу Україні стане тривожним сигналом для інших міжнародних кредиторів.

Про це пише аналітичне видання Foreign Brief, яке відзначає, що в такому випадку також буде підірвана довіра до реформ в Україні, що поставить під загрозу довгострокове відновлення економіки країни.

Видання зазначає, що українське керівництво очікує від МВФ кредиту в розмірі $5 млрд, а перший транш з цієї суми в розмірі $1,9 млрд Київ сподівається отримати до 6 червня.

Українська економіка сильно постраждала від пандемії COVID-19. На тлі падіння ВВП і вичерпання квоти на експорт пшениці існує ризик дефолту, — йдеться в публікації.

При цьому Foreign Brief нагадує, що прийнятий нещодавно Верховною Радою законопроєкт про банки підвищує ймовірність отримання фінансової допомоги від МВФ.

Трудових мігрантів не втримати


Reuters

Коронавірусне затишшя поступається місцем новій хвилі трудової міграції з України.

Як повідомляє Atlantic Council, Україні потрібен новий підхід до проблеми трудових мігрантів, що допоможе краще зрозуміти її основні проблеми.

Видання зазначає, що з 2014 року трудова міграція стала важливим фактором в українській економіці. Згідно з даними Світового банку, грошові перекази від мігрантів у 2019 році досягли $16 млрд, що становить понад 10% всього річного ВВП країни.

Попри це відтік робочої сили є проблематичним, оскільки на місцевих підприємствах залишаються вакантними робочі місця, а в деяких сільських районах спостерігається сезонна депопуляція (спад населення).

Влада України вживала заходів для утримання робочої сили, прийнявши закон про зовнішню трудову міграцію у 2015 році та у 2017 році Стратегію державної міграційної політики, розраховану до 2025 року.

У 2019-му переміг на президентських виборах Володимир Зеленський, який пішов ще далі й оприлюднив низку конкретних заходів, щоб заманити українських робітників додому. Це включало створення нових робочих місць і запуск довгострокових позик під низькі відсотки для малого та середнього бізнесу.

А потім прийшла криза коронавірусу. Після рішення України про закриття кордонів країни багато трудових мігрантів кинулися додому. Незважаючи на слова прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля про бажання уряду утримати трудових мігрантів, вже набирає обертів нова хвиля міграції, — йдеться в статті.

Видання зазначає, що вже ясно, що різні ініціативи влади не втримають трудових мігрантів, оскільки існує недовіра між українським суспільством і владою. Ще більш ускладнюють ситуацію широко поширена корупція та низькі зарплати.