«Миротворці ООН, увійшовши на Донбас, вичавлять окупаційні війська РФ з українських територій… Також маємо платформу деокупації Криму. Вона сьогодні детально обговорюється з нашими партнерами - країнами-членами НАТО. Ми твердо переконані, що ні інциденти, які є актом агресії проти нашої держави в Азовському і Чорному морях, в Керченській протоці, де-факто окупація Керченської протоки, не є прийнятними - мають бути вжиті рішучі заходи щодо деокупації і забезпечення свободи мореплавання і подолання і ліквідації наслідків незаконної анексії Криму… І у Росії не буде іншого виходу як сісти за стіл переговорів і виконувати ті міжнародні угоди, які були підписані в тому числі і за участі РФ. Ми маємо план, ми маємо графік, ми маємо сили, ми маємо міжнародну підтримку і це є абсолютно реалістичний план».
Реакція Росії на ці слова була миттєвою – вже наступного дня проросійські представники Криму виступили із емоційними заявами. Щоправда, логічного обгрунтування позицій заяви не містили. Навіть дивно, як могла збурити інформаційний простір одна фраза українського президента, сказана надвечір на мітингу в одному з обласних центрів.
«Депутат» Держдуми від Криму Михайло Шеремет назвав пропагандою і утопією плани Києва і НАТО щодо повернення півострова.
«Ніякої перспективи повернення Криму під українську юрисдикцію немає. Головна мета всієї цієї пропаганди - створення з Росії образу ворога, заснованого на утопічних ідеях», - заявив він РІА Новости.
Перший віце-спікер кримського парламенту Юхим Фікс був ще категоричніший в судженнях і закликав НАТО не вплутуватися в авантюру зі створенням міжнародної платформи по поверненню кримського півострова під юрисдикцію України.
«…Нехай створюють все що хочуть. У нас ніяких проблем немає. Це просто марна трата часу. Не варто НАТО вплутуватися в чергову авантюру київської влади».
Якоїсь особливої оптимістичної чи войовничої реакції українських експертів на перспективи залучення НАТО до повернення Криму помічено не було. Приміром Директор військових програм Центру Разумкова (Україна) Микола Сунгуровський в інтерв’ю ЗМІ заявив, що Київ поверне Крим тільки в тому випадку, якщо Росія захоче його віддати.
На його думку, ні Київ, ні НАТО не зважаться воювати з угрупованням російських військ, розміщеним на півострові.
«З тим угрупованням, яке зараз перебуває в Криму, ні Україна, ні НАТО не будуть воювати, тому що там вже розміщена ядерна зброя. Воювати з цим угрупованням - це означає початок ядерної війни», - заявив Микола Сунгуровський.
Втім, можна припустити, що зараз експерти до будь-яких заяв політиків, особливо несподіваних або резонансних, ставляться обережно, списуючи їх на передвиборчий запал, і очікуючи розвитку теми в більш спокійній, післявиборчій обстановці.