«Створення кримськотатарської садиби — справа чести», — директорка музею Пирогово

Директорка Національного музею народної архітектури та побуту України (Музей Пирогово) Оксана Старак-Повякель заявила інформаційному агентству QIRIM.News, що створення кримськотатарської садиби вважає справою чести в музеї.
Вона нагадала, що у День кримськотатарського прапора (24 червня) закладено перший наріжний камінь в майбутню кримськотатарську садибу.
«В нашому музеї представлена вся Україна, але немає кримськотатарської садиби, немає жодного зразка кримськотатарської архітектури.
В той час, коли створювався музей, у 1972 році, радянська влада не могла дозволити поставити кримськотатарську садибу, оскільки сама вигнала цей народ з їхньої землі», — розповіла вона.
Оксана Старак-Повякель зазначила, що з призначенням її директоркою "Музею просто неба" в неї зародилася ідея побудувати садибу.
«Мені дивно, що до 2017 року, за 25 років незалежності України, ніхто її ще не збудував. Я вірю, що нам вдасться реалізувати цей проєкт», - зауважила вона.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Культура живе тоді, коли нею цікавляться»: кримськотатарське ювелірне мистецтво сьогодні

Масштабна нічна атака на Крим: у різних частинах півострова палають пожежі

Окупанти в Криму організували турнір школярів з керування БпЛА

Генштаб підтвердив ураження мосту через Генічеську протоку

Навроцький позбавив Зеленського Ордена Білого Орла: українські посадовці відмовляються від польських нагород в знак солідарності

Правнук Леоніда Брежнєва потрапив у полон в Україні

Україна приєдналася до Європейського агентства з навколишнього середовища

Народна депутатка оприлюднила рекомендації для мешканців окупованого Криму