Ахмет Озай, журналіст

Історичні зустрічі у Європарламенті Меджлісу кримськотатарського народу

Європейський парламент 19 листопада 2024 року провів позачергове засідання, присвячене 1000-му дню широкомасштабної війни, розв’язаної росією проти України.

У межах цієї події 19-20 листопада у засіданнях взяв участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який був запрошений як особливий гість для представлення корінного народу Криму — кримських татар.

Українська делегація була прийнята в Європарламенті на найвищому протокольному рівні. Виступ Президента України Володимира Зеленського європейські політики зустріли стоячи і з оваціями.

Також під час засідання гучні оплески пролунали на адресу голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. Під час переговорів у Брюсселі голова Європарламенту, його заступники та представники європейських країн висловили підтримку Україні та кримськотатарському народу в умовах російської агресії.

До складу української делегації ввійшли українські політики, дипломати, які працюють у Брюсселі, а також голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Теми обговорення : репресії у Криму, майбутнє війни в Україні, російська пропаганда в Європі та перспективи мирних переговорів.

устрічі з європейськими політиками були історичними та відкрили шлях для нових важливих кроків у майбутньому.

Особливо приємно було, що вперше для Меджлісу була виділена окрема делегаційна кімната, де Рефат Чубаров проводив зустрічі з представниками політичних партій та країн.

Також вперше прапор кримськотатарського народу поряд з прапором ЄС офіційно був включений до протоколу Європарламенту.

Протягом двох днів делегація зустрічалася з представниками Німеччини, Італії, Фінляндії, Португалії. Європейські політики з подивом дізналися, що 70% політичних в’язнів є кримськими татарами, попри те, що цей корінний народ становить лише 13% населення Криму.

У лютому 2025 року, з нагоди третьої річниці війни, як у столицях європейських країн, так і в Брюсселі відбудуться політичні переговори та меморіальні заходи.

Очікується, що Меджліс, завдяки ініціативам України, буде прийнято як члена політичних форумів, які організують у Брюсселі.

Україна прагне, щоб голос справжніх господарів Криму було почуто безпосередньо європейськими лідерами. Тому держава Україна висуває офіційних представників кримських татар, єдиних, хто може говорити про долю Криму своїм європейським партнерам.

Після повторного обрання Трампа президентом США, у кінці лютого – на початку березня планується винести кримське питання на обговорення в європейських парламентах. Ці ініціативи будуть реалізовані спільними зусиллями Меджлісу та України на запит європейських депутатів.

Обіцянки, які Трамп може дати росії, не мають підґрунтя в Європі. Проте виступи України та Меджлісу проти російської агресії мають серйозну політичну базу та громадську підтримку в Європі.

Ймовірно, наприкінці лютого – на початку березня Крим стане одним з найважливіших питань у політичному порядку денному Європи.

Лідерам європейських держав та урядів необхідно враховувати позицію офіційних представників Криму у відповідь на агресивну політику США та росії.

РФ намагається легітимізувати окупацію українських територій, щоб створити агресивну гегемонію в Європі. Цей план тепер став очевидним для всіх. Цілі росії, засновані на війні та агресії, повністю викриті.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин