Асіф Алієв

«Антиконституційно й безглуздо», — оглядач із Казахстану про заборону носіння нікабу

mainnews-id
Нурлан Салтаєв вважає, що держава не має права вирішувати, як людям одягатися.

Кожна повнолітня жінка має право самостійно обирати, який одяг носити, а щодо неповнолітньої дівчини — це вирішують її батьки або опікуни.

Про це QIRIM.News заявив політичний оглядач із Казахстану Нурлан Салтаєв, коментуючи рішення парламенту країни заборонити носіння нікабу (головного убору, що закриває обличчя з вузьким прорізом для очей) у громадських місцях.

avatar-1646667129.jpg

Він висловив стурбованість тим, що держава втручається у «гардеробний процес», тобто вказує людям, як їм одягатися, що, за його словами, «не лише антиконституційно, а й безглуздо».

«У цьому й полягає лібералізм і свобода: ніхто не має права комусь диктувати, що робити, якщо це не створює незручностей іншим членам суспільства», — зазначив він.

Салтаєв також застерігає щодо можливого майбутнього обмеження хіджабів.

IMG_0227.jpg

Якщо заборону носіння нікабу ще якось можна виправдати неможливістю ідентифікації особи, то для хіджабів такої підстави немає. Це, як підкреслює оглядач, — особиста справа жінки та її родини.

Нурлан Салтаєв звертає увагу на поширену тенденцію в Казахстані — через відео та пости в соцмережах нав’язується думка, нібито казашки ніколи не носили хіджаби.

Однак казашки носили «ақ жаулық» (білу хустку) — казахський варіант хіджаба, і залишали дівочий одяг після заміжжя.

photo_32295.jpg

Дії влади щодо заборони жіночого одягу Салтаєв порівняв із ситуацією в Ірані.

«Коли у 1925 році до влади в Ірані прийшов шах Реза Пехлеві, він вирішив європеїзувати країну й почав із жінок.

Він видав закон, що жінкам дозволено не носити мусульманський одяг. Поліція ходила вулицями, зривала з жінок нікаби й хіджаби, била тих, хто відмовлявся виконувати указ шаха.

Через це багато жінок, соромлячись, перестали виходити на вулицю. Потім пристрасті вщухли, і всі жінки ходили так, як хотіли — аж до 1979 року, коли відбулася Ісламська революція.

Тоді жінкам заборонили з’являтися на вулиці без хіджаба, а поліція розшукувала та била тих, хто його не носив.

Казахстан, дозволяючи або забороняючи носіння того чи іншого одягу, наступає на ті ж граблі, що й Іран.

d6d82546-74ae-11ed-b475-02420a0000c9_1024.jpeg

Особливо обурливо — заборона на носіння хіджаба в навчальних закладах», — наголосив він.

Підсумовуючи, Салтаєв вважає, що закон про заборону нікабів — це спроба обмежити права мусульман, і в цьому Казахстан виступає не з позицій світської й демократичної держави, а як спадкоємець атеїстичного СРСР та васал антимусульманської Росії.

Раніше повідомлялося, що Мажиліс (парламент) Казахстану схвалив заборону на носіння в громадських місцях одягу, що закриває обличчя - нікаб. Документ направлено на підпис президентові.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин