«Існує лише на словах»,— в окупованому Криму імітують україномовну освіту

Окупаційна влада Криму заявляє про існування україномовної школи, але в реальності навчальний заклад не забезпечений підручниками українською мовою, а учні змушені складати іспити виключно російською.
Про це повідомила правозахисниця, голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Марія Суляліна під час Першого Кримського тижня в Брюсселі, передає ZMINA.
За словами Суляліної, якщо до окупації українську мову в Криму вивчали повсюдно, то нині, за даними окупаційної влади, які складно перевірити, лише 0,5% учнів мають доступ до її вивчення.
«Так звана українська школа існує лише на словах.
Відвідувачі повідомляють, що підручників українською немає, а іспити проводяться виключно російською», — зазначила вона.
Схожа ситуація склалася з кримськотатарською мовою.
Незважаючи на формальну можливість батьків подати заяву про відкриття кримськотатарських класів, такі класи не створюються.
Процедура передбачає обговорення та голосування серед батьків класу, де зазвичай переважають прихильники російськомовного навчання.
«Якщо в класі лише кілька кримських татар, більшість проголосує за російську мову», — пояснила Суляліна, підкреслюючи дискримінаційні умови для кримськотатарської освіти.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Політв’язень Рустем Гугурик втрачає слух на обидва вуха у російській колонії

У Криму оштрафували понад 1200 осіб за "дискредитацію" армії рф

До окупованого Криму переселилися до 11 тисяч білорусів

Газеті «Qırım» — 36 років

«Кримські татари складали основну ударну силу», - історик Громенко про їхню роль у Конотопській битві 1659 року проти росіян

У Києві відбудеться воркшоп «Пишемо кримськотатарську Вікіпедію»

Росія вивезла з окупованого Криму понад 100 культурних цінностей

Французький суд підтримав Ощадбанк у справі проти росії, яка захопила активи в Криму