«Через Крим у них досить велика «петля», - військовий експерт про потенційний наступ росіян
У разі чергового наступу росіян, найбільш ймовірно, що концентрація зусиль буде спрямована на східний напрямок, а південний буде допоміжним.
Таку думку висловив QIRIM.News керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія 21» Павло Лакійчук.
Нещодавно президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками балтійських медіа заявив, що росія сподівається на "тактичні перемоги" перед виборами у березні 2024 року. Тож окупанти накопичують війська та готуються до наступальних дій.
Лакійчук зауважив, що росіяни у 2014 році захоплювали Крим як плацдарм для наступу на південь України.
«І те, як розвивалися події у лютому-березні 2022 року, це підтверджують характери й напрямків ударів насамперед з Криму. Якщо для когось це стало несподіванкою, то для більшості військових експертів вони були цілком очевидні», - сказав він.
Експерт пояснив, що противник наступає з двох напрямків – з півдня та зі сходу. Це, зокрема, Ростовська, Воронезька, Бєлгородська області росії.
«Там розгалужена система доріг і комунікацій ворога. І з півдня. З півдня у нього є тільки Крим, власне. І через Крим він намагається пробитися. (...) Але через Крим у них досить велика «петля», і довга дорога», - пояснив керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія 21».
За його словами, це менш зручний напрямок. Тож, швидше за все, концентрація зусиль окупантів буде спрямована на східний напрямок, а південний буде допоміжним.
«Утім, якщо ворог матиме успіх на сході, і Збройні сили України зазнають серйозних невдач, росіяни можуть і продовжити наступ на півдні. Деякі їхні експерти й політики говорять, що вони від своїх планів загарбання півдня України – Миколаївщини, Одещини, Запоріжжя не відмовилися. Все буде залежати від нас значною мірою», - наголосив Лакійчук.
На уточнювальне запитання щодо ролі у цьому допомоги партнерів України, військовий експерт підкреслив, що союзники допомагатимуть суто матеріально.
«Допомога партнерів – це теж важливий фактор, але ж ніхто з партнерів Україну від ворога не захистить і не вижене його з української землі. Це доведеться нам робити самим. Партнери допоможуть, як то кажуть, матеріально», - сказав Лакійчук.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинТенденції репресій: кримські політв'язні в тюрмах рф
«Наслідки будуть мінімальними», — професор про загрозу забруднення курортів Одещини мазутом
Черкеси Туреччини обурені тим, що діаспора замовчує факт визнання Україною геноциду
Розлитий окупантами мазут у Керченській протоці, досягнув Запорізької області
Лубінець повідомив, скільки цивільних українців утримують окупанти в неволі
Забруднення з Керченської протоки дійшло до берегів Одеси
У Швейцарії заборонили паранджу та нікаб
Жители окупованого Криму знову без води