Тенденції репресій: кримські політв'язні в тюрмах рф
Кримські бранці кремля зіштовхуються у вʼязницях рф з низкою факторів, які спрямовані на те, щоб зламати їхню волю до життя. Останнім часом правозахисники помітили тенденцій, які свідчать про це.
Як розповіла QIRIM.News з Криму правозахисниця Лутфіє Зудієва, спостерігається погіршення умов утримання ув'язнених, відмова у наданні їм медичної допомоги тощо.
За її словами, останнім часом російською системою здійснення покарань практикується етапування кримчан до віддалених регіонів рф.
«У 2024 році ув'язнених з Криму почали відправляти у значно віддалені від їхніх домівок місця, за 5-9 тисяч кілометрів. Якщо раніше етапували, скажімо, до Башкортостану, то тепер до Якутії, куди, наприклад, відправили правозахисника Різу Ізетова.
У нього залишилася мати, яка страждає від онкологічного захворювання, їй 71 рік. Зрозуміло, що поїхати до сина вона не зможе. А його засудили до 19 років увʼязнення.
Я вважаю, що це робиться навмисно, аби посилити ізоляцію, розірвати зв'язки з домом, з сім'єю, з адвокатами. І врешті, морально зламати ув'язнених», — розповіла Лутфіє Зудієва.
В російських тюрмах політв'язні зіштовхуються з додатковими труднощами, такими як перевід до штрафного ізолятора. Наприклад, кримський татарин Тимур Абдуллаєв відтоді, як опинився в тюрмі міста Салават (Башкортостан), постійно перебуває в ШІЗО.
За словами Зудієвої, тривалий час історія з Абдуллаєвим була поодиноким випадком. А вже на даний час тривале утримання в ШІЗО стає дедалі поширенішою практикою.
Наразі у штрафному ізоляторі перебувають Різа Ізетов, Муслім Алієв і Тимур Абдуллаєв. Досить довго там утримували й Ремзі Бекірова. Лише нещодавно його звідти вивели.
«Крім цього, є інший вид жорстоких умов утримання. Це приміщення камерного типу (КТ). Ту є обмеження і стосовно посилок, і стосовно побачень. У КТ перебувають Меджид Абдурахманов та Едем Смаїлов», - розповіла правозахисниця.
Найбільше її тривожить тенденція ненадання медичної допомоги політв'язням.
Зудієва нагадала, що деякі бранці кремля перебувають у вкрай важкому стані. Їм необхідне хірургічне втручання або допомога вузьких спеціалістів.
«Відомо, що в Україні створено список Гафарова-Шилінга для привернення уваги до тяжкохворих ув'язнених.
Мета цього списку - донести до державних органів України, росії та інших країн, що ситуація з цими людьми невідкладна», - зауважила правозахисниця.
Ще складніше у тюрмах політв'язням-мусульманам. Вони, як відомо, виконують обов'язкову молитву, дотримуються посту, регулярно читають «Коран».
Все це важко здійснювати у неволі.
До правозахисників надходять звернення від родичів про покарання їхніх близьких за вчинення намазів, про вилучення релігійної літератури, про складнощі у дотриманні посту, коли час прийому їжі не співпадає з тюремним графіком.
«Є скарги на примусове гоління бороди віруючих з посиланням на правила внутрішнього розпорядку. У багатьох вʼязнів немає можливості здійснювати колективний намаз-Джума та інше», - повідомила Лутфіє Зудієва.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинТенденції репресій: кримські політв'язні в тюрмах рф
«Наслідки будуть мінімальними», — професор про загрозу забруднення курортів Одещини мазутом
Черкеси Туреччини обурені тим, що діаспора замовчує факт визнання Україною геноциду
Розлитий окупантами мазут у Керченській протоці, досягнув Запорізької області
Лубінець повідомив, скільки цивільних українців утримують окупанти в неволі
Забруднення з Керченської протоки дійшло до берегів Одеси
У Швейцарії заборонили паранджу та нікаб
Жители окупованого Криму знову без води