Бранець Аппаз Куртамет розповів про умови утримання в новій колонії

Бранець кремля Аппаз Куртамет, незаконно засуджений окупантами, вийшов з карантину та наразі перебуває в колонії у себезькому районі псковської області, в селищі сосновий бор.
Про це повідомила його мати Айше Куртамет, цитує Кримськотатарський Ресурсний Центр (КРЦ).
Наразі Аппаз Куртамет має можливість телефонувати рідним та навіть здійснювати відеодзвінки.
«Тепер є навіть відеодзвінки, він може телефонувати всім, у кого є російський номер, безпосередньо. Ліміт – 15 хвилин на день, іноді двічі по 15 хвилин», – зазначила Айше Куртамет.
В колонії є можливість навчання, але через політичну статтю Аппазу відмовили у здобутті освіти за спеціальністю програмування.
Крім цього, він влаштувався на оплачувану роботу, проте його заробіток становить лише 1000 рублів на місяць, тож фактично його праця є примусовою.
«Аппаз одразу влаштувався на роботу, оплачувана праця становить 1000 рублів на місяць, фактично це безкоштовна робота. Тепер у нього менше часу на саморозвиток – читання книг і вивчення англійської мови можливе лише у вихідні, наприкінці тижня», – підкреслила мати.
За його словами, умови в колонії значно кращі, ніж у попередніх місцях ув’язнення.
«Пройшовши важкий шлях, довжиною у 2,5 роки, тільки зараз стало трохи легше – хоча б є можливість говорити, чути голоси рідних і навіть бачитися по відеозв’язку», – зазначила мати політвʼязня.
Нагадаємо, Аппаз Куртамет – кримський татарин, викладач кримськотатарської мови з селища Новоолексіївка Херсонської області.
За словами матері, у липні 2022 року його насильно вивезли з Генічеська до СІЗО окупованого Криму. Впродовж майже трьох місяців не було інформації про місцеперебування Куртамета.
Окупанти звинуватили хлопця у нібито «фінансуванні збройного формування». 20 квітня 2023 року окупаційний Київський районний суд Сімферополя засудив Аппаза Куртамета до 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в’язниці.
Читайте також:
- Верховний суд рф залишив у силі вироки другої Бахчисарайської групи «Хізб ут-Тахрір»
- Міжнародна асоціація російських адвокатів засудила тиск на колег із Криму
- Активісти фіксують зростання кількості політичних в'язнів в окупованому Криму
- У Керчі силовики РФ затримали місцевого жителя за коментарі в Інтернеті
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Міжнародна асоціація російських адвокатів засудила тиск на колег із Криму

В Україні судитимуть «волонтерку», яка допомагала російській армії

ООН ухвалила резолюцію щодо прав людини на окупованих територіях України, включно з Кримом

ЄС розширив санкції проти російського «тіньового флоту»
Мустафа Джемілєв зустрівся з турецьким політиком Кюршадом Зорлу

QIRIM.Media увійшло до Мапи рекомендованих медіа у 2025 році

В Анкарі презентували книгу про Мустафу Джемілєва й історію національного руху кримських татар

Кондитерська фабрика в окупованому Севастополі заявила про плани експорту продукції