«Де цвіте гіркий мигдаль…»: у Києві відбувся захід до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Сьогодні, 8 травня, у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Г. Заболотного відбувся захід до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — «Де цвіте гіркий мигдаль…».
Як передає QIRIM.News, участь у події взяли заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, Верховний муфтій Криму, голова Духовного управління мусульман АРК Айдер Рустемов, режисер та актор кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв, голова ГО «Обрядова культура України» Валерія Левківська, директорка кримськотатарського ліцею BIRLIK School Ольга Кича та інші.
У межах проєкту, представленого в бібліотеці, була презентована унікальна експозиція.
Вона об’єднала лялькові композиції, що знайомлять з кримськотатарськими традиціями та обрядами. Крім того, були представлені рідкісні та нові видання з фонду бібліотеки ім. В. Г. Заболотного, картини художника Віталія Власюка з серії «Краєвиди Криму», а також роботи юних українських, кримськотатарських і болгарських митців із серій «Ужиткове мистецтво» та «Смаки Криму».
Окрема частина виставки — видання з фонду Кримськотатарського центру мови й літератури кафедри тюркології КНУ ім. Тараса Шевченка.
Як зазначила Валерія Левківська, захід став майданчиком для популяризації кримськотатарської культури в Україні та світі:
«Сьогодні в Україні вже відбулося три виставки. Наразі триває експозиція в Черкасах, присвячена темі геноциду. А сьогодні ми відкриваємо черговий захід у Києві».
Заступник голови Меджлісу Наріман Джелял наголосив на важливості подібних ініціатив, які відбуваються не лише в Україні, а й за кордоном.
«Дуже приємно бачити вас усіх, навіть попри сумний привід — вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Ми знаходимося у бібліотеці в Києві, поруч з українськими братами й сестрами, які розділяють з нами пам’ять про цю трагедію.
Сьогодні ми разом боремося за незалежність нашої спільної держави. І надзвичайно важливо, що в заході беруть участь діти — їм ми маємо передати пам’ять і надію на майбутнє».
Актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв підкреслив символізм того, що про депортацію кримських татар говорять саме діти:
«Попри всі зусилля московської імперії, радянського союзу й нинішньої росії, нас знищити не вдалося. Їх уже немає, а ми — є і будемо.
Такою є воля Всевишнього. Це й є справедливість, яка обов’язково настане.
І навіть попри біль і гіркі спогади, ми будемо радіти життю».
Директорка кримськотатарського ліцею BIRLIK School Ольга Кича розповіла, що пам’ять про депортацію — це опора, яка не дозволить правді зникнути:
«Більшість наших учнів ніколи не була в Криму, але відчуває його серцем. Вони прагнуть знати більше, цікавляться своєю історією.
Сьогоднішня вистава — це не лише про минуле, а й про майбутнє, в якому наші діти стануть свідками того, як Крим назавжди повернеться до України».
Після виступів учні BIRLIK School представили театралізовану виставу «Де цвіте гіркий мигдаль…». У ній події трагічного травневого ранку 1944 року переплітаються в одну історію, яку розповідають діти — ті, хто живе в реаліях нинішньої війни.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Любіть по-рускі» — як в Криму мілітаризують дітей та вчать ненавидіти Україну

Хліб на крові: Як росія викрадає зерно з України

Замість дзвінків у школах —радянська воєнна музика: як рф нав’язує мілітаризацію дітям в Криму

Ірині Данилович — 46

Загарбники змушують школярів у Севастополі заповнювати онлайн-форми для вибору вишів

У Києві відзначили Хидирлез: ФОТО

Другий за добу: українські військові знищили ще один літак рф

Лідер у вигнанні: як рф заборонила Джемілєву повернутися додому